Духовний світ народної поетеси, художниці Параски Плитки-Горицвіт.

0091 березня відомій на Гуцульщині письменниці, поетесі, філософу-мислителю, художниці-іконописцю Парасці Плитці-Горицвіт з с.Криворівні Верховинського району виповнилося б 90 років з дня народження. До цієї дати в центральній районній бібліотеці проведено літературно-мистецький екскурс «Духовний світ народної поетеси, художниці Параски Плитки-Горицвіт”. Про її нелегку долю, Божий дар – поетичний та художній талант, розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Вона також зачитала  вірші Параски Горицвіт. 

Народна поетеса була учасницею національно-визвольних змагань, членом ОУН. Її псевдо – «Ластівка». Вона заготовляла для УПА одяг, їжу та лікарські рослини. У липні 1945 року була засуджена на 10 років позбавлення волі та 5 років обмеження у правах з конфіскацією майна. Параска Плитка- Горицвіт – автор понад 45 рукописних книг та сотні живописних картин про життя і побут гуцулів, а також ікон. Її книги – «Варто мислити», «Поетичний дзвін», «Хвилі ви мої», «Так серце підказало» та ін.

Учасники заходу з цікавістю переглянули документальний фільм «Світ Параски Плитки-Горицвіт», який був знятий ще за життя народної поетеси та художниці.

005 016 024

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.