Українська революція 1917- 1921 років

1115-01-04-09У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності 17 березня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася година історичної правди “Це нашої історії рядки: Українська революція 1917- 1921 років”, присвячена 100-річчю подій Української революції. На захід завітали учні 8-Б класу Надвірнянської ЗОШ №2 під керівництвом вчителя історії Іванни Мацьків.

До уваги відвідувачів в читальній залі розгорнуто книжкову виставку-роздум “Українська революція: доба Центральної Ради”. І хоч цей період історії діти вивчатимуть в старших класах, проте всім було цікаво послухати завідувача відділом обслуговування користувачів Надію Мартинюк, яка ознайомила з перебігом історичних подій Української революції 1917року, розповідь якої доповнили кадри з фільмів “100 років Української революції: як починалася Центральна Рада” та “Українські Універсали”.

Українська революція стала визначною подією в історії українського народу XX ст. Вона засвідчила палке прагнення українців до створення власної держави. Незважаючи на тривале імперське поневолення, український народ знайшов у собі сили, щоб у вкрай несприятливих умовах протягом тривалого часу (1917–1920 pp.) вести запеклу збройну боротьбу, відстоюючи свою державність.

У 1917 р. український народ одержав історичний шанс звільнитися від іноземної залежності й створити власну соборну демократичну державу.

037 044 035

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.