Творча зустріч з Юрієм Андруховичем

02312 квітня в Надвірній, в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва, відбулася творча зустріч з поетом, письменником, есеїстом Юрієм Андруховичем. Присутні в залі вітали відомого письменника щирими оплесками, а потім дві години спілкувалися, задавали цікаві запитання, одержували автографи і фотографувалися з автором. Ще довго після зустрічі шанувальники творчості не відпускали письменника, щоб мати змогу особисто поспілкуватися з Юрієм Андруховичем. Модератором заходу виступив знаний поет Надвірнянщини Роман Киселюк.

Юрій Андрухович на зустрічі розповів про свої перші творчі спроби, свій літературний доробок, висловився про сучасну літературу, висловив свою думку про сьогоднішню ситуацію в країні, про росіян, заробітчанство українців, поділився своїми творчими планами та читав свою прозу, яку присутні сприйняли надзвичайно захоплено, ловлячи кожне сказане автором слово.

Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Твори Андруховича перекладені польською, англійською, німецькою, французькою, російською, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою мовами й есперанто.
Письменник активно займається громадською діяльністю. Має яскраво виражену громадянську позицію, підтримуючи європейську інтеґрацію України.

Юрія Андруховича заслужено вважають знаковою фігурою в літературі, хоча, перебуваючи під враженням від зустрічі з ним, розумієш, що він знаходиться не в знаковій, а в своїй особистій правоті.

Усвідомлення причетності до історії, новий погляд на себе і на сенс свого життя, вивищує Андруховича з літературності: «Минуле й майбутнє — це вічність перед нами й вічність після нас. Я не знаю більшої самотності, ніж самотність кожного з нас, більшої порожнечі, ніж та, що знущається над нами»

012 020 027 002 033 039 041 045 048

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.