Літературна година до 110-ї річниці з дня народження Ірини Вільде

04586359В шкільній бібліотеці Надвірнянської ЗОШ № 2 спільно з працівниками центральної районної бібліотеки проведена літературна година «Життя через призму душі», присвячена 110 річниці від дня народження видатної української письменниці, лауреата премії ім. Т .Шевченка Ірини Вільде.

Народилася письменниця 5 травня 1907 року в Чернівцях у родині народного вчителя Дмитра Макогона, відомого письменника і громадського діяча. Після закінчення Станіславської гімназії вступила до Львівського університету. У 1930 році з»являється її перша новела – «Поема життя», підписана псевдонімом Ірена Вільде ( згодом Ірина ). Слово « вільде» з німецької перекладається як «дика», «неприборкана». Перші її книжки – повість «Метелики на шпильках», збірка новел «Химерне серце», повість «Б’є восьма», роман « Повнолітні діти». Найбільше її творче досягнення – роман «Сестри Річинські», над яким працювала 25 років. 30 жовтня 1982 року у Львові в віці 75 років перестало битися серце Ірини Вільде .

Чоловіка Ірини Вільде – Євгена Полотнюка – було розстріляно гестапівцями 28 листопада 1943 року. Його прах перевезено до Надвірної і поховано у братській могилі.

На заході були присутні учні восьмого класу, які уважно слухали ведучих заходу – завідувача відділу краєзнавчої літератури Раїсу Грушецьку та завідувача шкільною бібліотекою ЗОШ № 2 Любов Андрійович. Ведучі розповіли про життєвий та творчий шлях письменниці, прочитали уривки з романів «Сестри Річинські» та «Повнолітні діти».

Присутні також ознайомилися із представленою книжковою виставкою «Велич Ірини Вільде», організованою до ювілею письменниці.

Талановита письменниця житиме у своїх безсмертних творах вічно. ЮНЕСКО зарахувала Ірину Вільде до числа знаменитих людей ХХ століття.

074 076 079 081 085 068

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.