Андрій Чайковський –продовжувач справи «Руської трійці»

Ukr11Для учнів 10 класу Надвірнянської ЗОШ № 2 (класний керівник Оксана Буній) центральна районна бібліотека спільно з шкільною бібліотекою провели літературний вечір «Андрій Чайковський – продовжувач справи «Руської трійці». До уваги присутніх представлена книжкова виставка «Співець сивої давнини», присвячена 160 річчю з дня народження письменника.

Правник за фахом, людина, яка понад усе любила свій народ, шанувала його історію, оспівала звитягу козацтва – Андрій Чайковський увійшов в українську літературу наприкінці ХІХ століття і 4 десятиліття працював на її ниві. Улюбленими творами молоді стали повісті «За сестрою», « На уходах», «Козацька помста», «Олюнька».

Останні 16 років життя письменника минули в м.Коломия. Якраз тоді він видав повісті «Олексій Корнієнко», «Сонце заходить», «Полковник Михайло Кричевський», «Петро Конашевич- Сагайдачний». Саме в Коломиї Андрій Чайковський написав і видав понад 30 художніх творів, переважно на козацьку тематику. Над романом «Сагайдачний» працював майже 20 років.

Ведучі вечора, завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька та завідувач шкільної бібліотеки Любов Андрійович, перегортали сторінки з життя та творчості Андрія Чайковського, а також читали уривки з його творів «За сестрою», «Олюнька», « Козацька помста». Уривок з роману «Сагайдачний» прочитала учениця 10 класу Софія Бакота. Вчителька української мови і літератури Любов Дуфеняк розповіла про багатогранну і активну громадську діяльність Андрія Чайковського, який разом з композитором О.Нижанківським створив хор «Бережанський Боян», організував театральний гурток. Учасники літературного вечора ознайомилися з книгами письменника, представленими на виставці.

092 094 099

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.