Сільська жінка: творимо новий портрет

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСільська жінка… Трудівниця, Берегиня національних традицій, роду, та, що тримає три кути в хаті, як каже народне прислів’я. З 1995 року під егідою  ООН учасниці Жіночої конференції в Пекіні заснували день сільської жінки, який відзначається 15 жовтня. В Україні мешкає 8 млн. сільських жінок. На вищому законодавчому рівні прийнято ряд документів та цільових програм щодо поліпшення стану сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства. З метою привернення уваги громадськості до проблем сільських жінок, пошуку нових форм роботи з читачами-жінками, популяризації  сільської жінки-трудівниці, подолання стереотипів щодо уявлення про сільську жінку, створення її нового портрету бібліотеки Надвірнянської ЦБС з 1 травня до 15 жовтня 2017 р. реалізовують проект «Сільська жінка: творимо новий портрет».

В рамках проекту організаційно-методичним відділом ініційовано проведення сільськими бібліотеками-філіями соціологічного дослідження «Сільська жінка: реалії та проблеми». Читачі бібліотек – сільські жінки відповіли на питання анкети, висловили свої думки, окреслили проблеми.Також  згідно робочого плану проекту буде проведено чимало масових заходів – зустрічей з успішними жінками, майстер-класів, засідань за круглим столом, вшанування матерів тощо.  У Зеленській філії розпочали проект вечором вшанування багатодітних матерів «У світі все починається з мами», присвятивши його Дню матері. У вступному слові завідувач бібліотекою Надія Осташук наголосила на тому, яке велике значення для кожної дитини має мама, її тепло, турбота, ласка, яку велику роль відіграє її любов і виховання у формуванні особистості. Підкреслила, що особливу шану слід віддати сільським жінкам-матерям, які маючи багато клопотів, ревно піклуються про своїх дітей. На свято були запрошені багатодітні матері, серед яких Надія Дмитрівна Осташук, яка виховує семеро дітей та Валентина Кіндратюк  – мама восьми дітей. Обидві мають звання «Мати-героїня». Чимало теплих слів було сказано в їхню адресу ведучими Назарієм Осташуком та Ліною Кідратюк, їм читали чудові поезії Володимир Осташук, Валя Кіндратюк, Валя Жолобчук, Іра Попович, Євген Кіндратюк, Галя Яремчук, Діана Гуцуляк. Гарного настрою додавали пісні про маму у виконанні Соломії Філюк, Софії Осташук, Христини Кіндратюк, Оксани Клюшти. Захоплення у всіх викликав виступ юної акробатки Софійки Гуцуляк. Від вдячних матерів з словами подяки за влаштоване свято виступила Надія Осташук та прочитала «Молитву для дітей». На закінчення свята всі присутні  виконали для матерів величне «Многая літа».Проект триває, надіємось розвіяти стереотипи суспільного уявлення про сучасну сільську жінку як таку, що лише займається тяжкою працею, а представити її як таку, що по-сучасному живе, мислить, працює, здобуває освіту, стає активнішою в громадському житті і надалі залишається Берегинею роду, родини.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.