Обереги материнського дому

09919 травня етноклубом «Джерело» проведено свято «Жінка і Вишивка». Ведучі, бібліотекар абонементу Наталя Берчак та завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька, оспівували у віршах жінку-матір, жінку-берегиню, жінку-трудівницю. Вишиванка – духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

Українці так люблять вишиванки, що вважають вишивку ледве не власним винаходом людства. Та в світовій історії не знайдеш народності, яка б не використовувала мистецтво вишивання. Адже недаремно кажуть, що вишивка – це давнє і вічно молоде мистецтво.

107Народжувались і гинули цивілізації, країни, народи, а мистецтво набувало все нових ознак та якостей, вбираючи кращі зразки минулого, створюючи й удосконалюючи нове, утверджуючи й продовжуючи місцеві традиції. З покоління в покоління передавалося тільки потрібне та зрозуміле, придатне до подальшого розвитку. Це і є традиції — спадкоємність, або передавання національного характеру народу, характеру виробів, прийомів майстерності.

091 113 055

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.