Вічна слава Героям-борцям

02023 травня у День Героїв в центральній районній бібліотеці відбулась година пам’яті, присвячена загибелі полковника УПА Миколи Твердохліба («Грома»). Він був одним із талановитих повстанських стратегів, який пройшов шлях від рядового члена ОУН до командира тактичного відтинку «Говерла». В ОУН Микола Твердохліб вступив в 1936 році. У лютому 1944 року був призначений інструктором і командиром сотні старшинської школи УПА «Олені». Командував 4-ю військовою округою УПА «Захід», до якої входило щонайменше 36 сотень, об’єднаних у 14 бойових куренів. З 1945 по 1954 рік працював референтом СБ крайового проводу «Карпати-Захід». Загинув полковник «Грім» разом із своєю дружиною Ольгою Герасимович 17 травня 1954 року у криївці на схилах гори Березовачка, що знаходиться між гірськими селами Максимець і Бистриця.

Про героїчне життя Миколи Твердохліба розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Вона ознайомила учасників заходу з книгами, в яких є інформація про полковника «Грома». Присутні переглянули уривок з художньо-документального фільму «Жива». На завершення заходу, вшанували пам’ять загиблих героїв, які віддали всі сили і своє життя в боротьбі за Незалежну Україну, хвилиною мовчання та спільною молитвою.

До уваги користувачів в  краєзнавчому відділі до Дня Героїв організовано книжкову виставку “Їх подвиг та героїзм у наших серцях”.

003 007 024

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.