Година мистецтва до 130-річчя живописця О.Архипенка

29 травня в читальній залі центральної районної бібліотеки пройшла година мистецтва “Митець і винахідник Олександр Архипенко”, присвячена 130-річчю з дня народження всесвітньовідомого українського живописця і скульптора Олександра Архипенка.

Архипенко Олександр Порфирович – скульптор, живописець і графік. Один із основоположників кубізму в скульптурі, теоретик образотворчого мистецтва. Народився 30 травня 1887 в Києві.

Історики культури називають його генієм серед скульпторів XX століття, ім’я якого згадується у товаристві з Матіссом, Пікассо, Браком, Леже, Дюшаном, Мондріаном, Малевичем, Кандинським, Філоновим. Його творами пишаються найславетніші музеї світу: Центр Помпіду в Парижі (знаменитий Бобур — Beau Bourge), музей Modern Art та галерея Соломона, Гуенгайма в Нью-Йорку, музеї Москви, Стокгольма, Берліна, Тель-Авіва. За життя і після смерті він мав кілька сотень виставок у Європі та Америці, де визнаний чарівником скульптури.

Перший кубіст у цьому виді мистецтва, свого роду Пікассо від скульптури, Архипенко був незаперечним авторитетом для багатьох авторів. Після його новаторських здобутків скульптура вже не могла залишатися такою, якою була досі. Усією своєю творчістю він стверджує кредо Жоржа Брака, першого ідеолога кубізму: «Почуття руйнують, розум будує».

Бібліотекар відділу обслуговування користувачів Галина Гайдук надала коротку історичну довідку про життєвий шлях Олександра Архипенка. Присутні переглянули також документальний фільм про нього і ознайомилися з книжковою виставкою “Художня майстерність Олександра Архипенка”, організованою до цього заходу.

Улюблена фраза скульптора Олександра Архипенка “Шукаймо далі!” була гаслом усього його життя. А слова митця: “Процес шукання став для мене вихідною точкою у мистецтві” – можна поставити епіграфом усієї його творчості.

IMG_0404 IMG_2763 IMG_2765

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.