Історична година

Roman-Shuhevisch30 червня в центральній районній бібліотеці відбулась історична година, присвячена річниці Акта відновлення Української Державності та 110-й річниці від дня народження легендарного командира УПА Романа Шухевича.

Працівник центральної районної бібліотеки, історик за фахом, Богдан Зрайко в мультимедійній презентації відтворив події, що передували проголошенню Акта, розповів про видатні особистості, які зробили можливим такий факт в історії України, підкреслив значимість цього Акта на тлі українських державницьких процесів у ХХ ст.. як неоціненної події в історії національної боротьби українців.

30 червня минає 110 річниця з дня народження легендарного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – Тараса Чупринки.
Про життєвий і героїчний шлях боротьби командира УПА Романа Шухевича розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька .

Роман Шухевич відомий як видатний військовий, державний і політичний діяч, великий патріот, Провідник ОУН на рідних землях, голова секретаріату УГВР. Поєднавши всі найвищі посади в ОУН та УПА, він зумів організувати ефективну тривалу повстанську і підпільну боротьбу проти фашистської і більшовицької окупації.

Роман Шухевич походив із уславленого роду. Дід його – Володимир Шухевич -професор-етнограф , автор відомої 5-томної праці про Гуцульщини, батько Осип – суддя і політичний діяч, був повітовим комісаром при уряді ЗУНР.

Все свідоме життя Романа Шухевича – командира УПА, Провідника націоналістів -присвячене героїчній боротьбі за незалежність України. На ІІІ Надзвичайному зборі ОУН він був обраний головою бюро Проводу ОУН та призначений головним командиром УПА, взявши псевдо «Тарас Чупринка». У березні 1944 року обраний головою Генерального секретаріату УГВР – Тимчасового уряду воюючої України та генеральним секретарем військових справ. У 1946 Шухевич одержав звання генерал-хорунжого УПА. Нагороджений Золотим Хрестом Бойової заслуги 1 класу та Золотим Хрестом Заслуги (обидва 1950 року посмертно). Загинув у збройній сутичці з оперативною групою МДБ УРСР в с.Білогорща (нині у складі м. Львів).

Раїса Грушецька також ознайомила присутніх з книгами, в яких розповідається про життя та діяльність Романа Шухевича. Учасники заходу переглянули фільм «Військовий і політичний діяч Роман Шухевич». На заході був присутній Василь Андрейчук – заступник керівника виконавчого апарату районної ради, який у своєму виступі підкреслив, що постать Романа Шухевича – одна з найвидатніших у всій історії національно-визвольного руху за відновлення української державності, її символ і дороговказ. Присутні вшанували пам»ять Романа Шухевича хвилиною мовчання.

У відділі Абонемент ЦРБ до дня народження Романа Шухевича розгорнута книжкова виставка «…ніщо не спинить ідею, час якої настав…», на якій представлена широка палітра матеріалів про цього видатного військового та політичного діяча української державності.

123 122 124 128 135 144 147 118 117

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.