Літературна година

1406018289_oleg-ol-zhy-ch21 липня в  читальній  залі ЦРБ відбулася літературна година “Поет національного героїзму”, присвячена 110-ій річниці від дня народження Олега Ольжича  – поета, науковця, талановитого і далекоглядного політика. Справжнє імя – Олег Олександрович Кандиба.

Завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях поета, про його трагічну долю. В радянські часи імя Олега Ольжича було під жорстоким “табу”. Вороги вільної України вбачали в його творчості та громадянській діяльності небезпеку, тому так уперто піддавали забуттю та гнобленню все, повязане з цим насправді великим сином України.

Творча спадщина Олега Ольжича кількісно невелика – всього три збірки “Рінь” (1935), “Вежі” (1940), “Підзамча”, надрукована посмертно в 1946 р. Проте вона значима своїм духовним зарядом, характеризується великим діапазоном тем і сюжетів, підкреслює героїчну суть українця та української нації.

Учасники заходу, серед яких були члени міського осередку “Союзу Українок”, з ціккавістю переглянули фільм “Олег Ольжич. Повернення”, послухали його вірші, ознайомилися з книжковою виставкою “Лицар української державності2, представленої на абонементі.

 IMG_3223 IMG_3231 IMG_3253

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.