“Вишивка – життя моє” – зустріч з вишивальницею Катериною Дяченко

У Добротівській сільській бібліотеці Надвірнянської ЦБС у рамках проекту «Сільська жінка: творимо новий проект» відбулася зустріч з жителькою села Добротів , талановитою майстринею художньої вишивки Катериною Дяченко.

Катерина Юріївна Дяченко народилася 28 квітня 1950 р. в селі Добротів. Працювала в сільському Будинку культури. Вишивки , бісероплетіння – це її стиль життя. Вишивати вчилася сама і почала вишивати з 10 років. Любить вишивати квіти: маки , троянди , лілії. Перелік робіт її великий. Останнім часом більше вишиває технікою хрестик. Вишиває подушки, серветки , рушники та образи. Був час коли займалася швейною вишивкою. Її вишивки часто експонуються на етнографічних виставках на день Незалежності . Вона вишила Прапор України в формі книжки, який і сьогодні зберігається в м. Надвірній.

02В Катерини Дяченко нелегкий шлях: вона сама виховувала 4 дітей, з яких одна дитина – інвалід дитинства. Коли сум відділяє її непомітною стіною від оточення , цього не можна не помітити, бо хоч вона не замикається у свої думки, відповідає на запитання , підтримує бесіду – від цього печаль її стає прозорішою і глибшою. Її руки не знають спокою : навіть у вільний час, а його майже не буває, вони тримають голку і нитку . І на полотно лягають хрестики з кольорових ниток , де сплітаються в радість і журбу. Свій талант Катерина Юріївна передає онучці Христинці, як зміну поколінь.

На зустріч із майстринею завітали її односельці , друзі, прийшла підтримати родина. Бібліотекарі Добротівської бібліотеки-філії – завідувач Марія Яворська та бібліотекар Іванка Кнігніцька – вели розмову з своєю гостею, під час якої Катерина Юріївна зізналася, що натхнення черпає в рідному слові, українській пісні, вишивання для неї – це ті терени, де розкошує душа . І залунала знайома всім з дитинства зворушлива мелодія «І на тім рушникові ожило все знайоме до болю…» – і ожила кольоровими нитками на полотні калина , і верба , і забуяли квіти, і заспівали пташки.

05 03 04

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.