
Сьогодні бібліотеки відіграють велику роль у становленні громадянського суспільства. Залучаючи населення до багатьох своїх заходів і акцій, вони сприяють підвищенню соціальної активності людей, формують у них громадянську свідомість, допомагають створювати особливий суспільний мікроклімат у регіоні свого впливу. Саме цій темі був присвячений районний семінар бібліотечних працівників. Відкрила семінар директор ЦБС Г.Волошин, яка акцентувала увагу на тому, що одна із найважливіших соціальних функцій бібліотек в наш час полягає у задоволенні інформаційних потреб користувачів, надання оперативного доступу до інформаційних ресурсів, активному впровадженні бібліотечно-інформаційних послуг.
Аспекти та перспективи бібліотечної роботи були висвітлені у презентації «Діяльність публічних бібліотек щодо інформаційного забезпечення соціальної політики держави» завідуючої організаційно-методичним відділом ЦРБ З. Заяць, яка у своєму виступі відстежила процес розвитку бібліотек для перетворення їх на інформаційні центри громади. В контексті орієнтирів бібліотек на майбутнє, наголосила, що громадськість вбачає бібліотеку, як місце, яке об’єднує жителів територіальних громад, як центр суспільного життя, культури, дозвілля і творчості. Окреслила конкретні кроки бібліотечних працівників на шляху до досягнення мети, адже саме від бібліотечного працівника залежить як мешканці громади будуть поінформовані про ті події, які відбуваються у нашому суспільстві.
Ключовою ланкою в процесі трансформації бібліотеки від інформаційної установи – до центру місцевої громади є процес децентралізації. Провідний методист ЦРБ М. Кушнерчук у своїй презентації «Організація діяльності публічних бібліотек в ОТГ», акцентувала увагу працівників книгозбірень на тому, що бібліотеки є інформаційними центрами для громад і саме вони повинні донести до жителів необхідну інформацію про те, як буде реалізовуватись в їх громадах реформа децентралізації та розповіла про організацію і функціонування бібліотек в нових умовах.
Пізнавальною для учасників семінару стала інформація щодо проведеного анкетування на тему: «Бібліотечні ініціативи для розвитку громади» та вивчення думки представників громад про місію бібліотек у суспільстві та їх значення. Учасниками опитування висловлено позитивні відгуки про діяльність бібліотек району та про потребу у їх функціонуванні.
Під час засідання за круглим столом на тему: «Бібліотека – інформаційно-культурний осередок громади» учасники обмінялися думками щодо обговореного у формі запитань і відповідей, висловили своє бачення шляхів покращення бібліотечної роботи. Зокрема власним досвідом поділилися бібліотекарі: Марія Попович (Ланчин), Галина Середюк (Молодків), Марія Мельник (Гаврилівка), Галина Токарук ( Верхній Майдан), Уляна Угринчук (Перерісль). Обмін досвідом виявився дуже корисним, адже справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни – завдання не із легких. Учасники семінару переглянули виставку фото робіт місцевого фотомитця Михайла Лукача «Надвірна з глибини віків».
Підсумовуючи роботу семінару директор ЦБС Г.Волошин окреслила завдання на найближчий час та вкотре наголосила на відповідальність бібліотекарів перед читачами, громадою і необхідністю підняття престижу книгозбірень, популяризації книго читання та шляхах залучення ширшого кола читачів через розширення бібліотечних послуг.