Героїзм та жертовність вояків УПА

14 жовтня три великі патріотичні свята українського народу об’єдналися під Покровом Пресвятої Богородиці – День українського козацтва, День захисника України та створення Української Повстанської Армії.

Цього року від початку створення славного війська УПА минає 75 років. Борці за свободу та гідність України, вояки УПА ціною власного життя боронили рідну землю від загарбників та своєю самопожертвою утверджували рідну державу.

З нагоди 75-річчя створення УПА, 9 жовтня в будинку “Просвіти” відбулася зустріч з краєзнавцем, істориком, ветераном освітянської ниви Іваном Кметюком. Поспілкуватися з полум’яним дослідником національно-визвольної боротьби Прикарпаття прийшли члени міського осередку товариства “Просвіта” та бібліотекарі. Іван Кметюк є автором книги “Зродились ми великої години”, де відображена документальна публіцистика про УПА і яка була видана до 70-річчя створення Повстанської Армії.

До 75-річчя УПА Іван Кметюк готує нове видання “Із гір Карпат несеться гомін волі”, де відображена діяльність УПА на теренах Надвірнянщини.

Під час зустрічі Іван Кметюк, життєве кредо якого, як і в повстанців – Бог і Україна понад усе, розповів про зміст нового видання, поділився пережитим з особистого життя, відповів на чисельні запитання присутніх. Не залишила байдужими його емоційна розповідь про національно-визвольну боротьбу на Надвірнянщині, одного із найбільш патріотичного регіону Прикарпаття, де організовували сотні УНС командир куреня “Бескид” Лука Гринішак “Довбуш” з с. Зелена, командир куреня “Підкарпатський” Павло Вацик “Прут” із с. Заріччя, командир ТВ 21 “Гуцульщина” Петро Мельник “Хмара” із Камінного, та багато інших. У героїчній боротьбі за волю України, на вівтар Незалежності, чимало гуцульських родин принесло в жертву свої життя. Про цих сміливих і відданих Україні патріотів, а також про внесок в визвольну боротьбу жіноцтва Надвірнянщини, які пов’язали своє молоде життя з УПА, вів свою розповідь Іван Кметюк. Це, зокрема, Анна Попович з Зеленої, фитьківчанка Ірина Павликевич, Павліна Григораш-Бойчук “Ореля”з Делятина та інші.

Згадав Іван Кметюк у своїй розповіді звитяжних бійців українських підрозділів, насамперед, Мирослава Симчича, командира сотні “Березівська”, а також розповів про рідкісні архівні документи, що підтверджують підступні дії спецбоївок КДБ, які з метою дискредитації УПА чинили злочини проти мирного населення. Підсумовуючи свій виступ, підтвердив, що бійці УПА, не жаліли ні крові, ні свого життя за волю України і так сьогодні воюють наші воїни на східних рубежах держави, захищаючи її знову від підступного загарбника.
Пам’ятати свою історію, вчити патріотизму дітей та молодь на прикладі героїзму доблесної Української Постанської Армії, для бійців якої Україна була понад усе, закликала присутніх заступник голови Надвірнянської міської “Просвіти” Ганна Мохнач.

Нехай пам’ять про нескоренних бійців, які воювали за волю та незалежність України, живе вічно в серцях усіх прийдешніх поколінь.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.