День захисника України

14 жовтня під Покровом Пресвятої Богородиці українське військо відзначає своє свято – День захисника України. Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти із своїх джерел, але захистити себе не може. Тому захищати рідну землю – святий обов’язок кожного, хто цінує мир і спокій своєї Батьківщини. 

13 жовтня в центральній районній бібліотеці відбулася військово-патріотична година “Героїв стежина від батька до сина”, присвячена Дню захисника України. На свято до бібліотеки завітали учні групи №14 Надвірнянського ПТУ №11 під керівництвом наставників: Світлани Остап’юк та Наталії Гандзюк. 

Захищати мир – неоціненно важка праця. Багато воїнів Прикарпаття знаходиться сьогодні в місцях бойових дій на східних рубежах нашої держави, де вони, залишивши свою родину і домівки, захищають волю і незалежність України в неоголошеній війні із російським окупантом. Їм болить те, що розривають на шматки нашу землю, відстоюють її цілісність і волю, виконуючи свій синівський обов’язок захисника. На зустріч із учнями прийшли воїни-учасники бойових дії в зоні проведення АТО, серед яких Олег Туєшин – боєць 14 батальйону НГУ, Юрій Остапчук – командир роти охорони 128 бригади Закарпаття, Віктор Герба – боєць батальйону “Донбас”, Віктор Михальчук – боєць 17 танкової бригади, Андрій Левицький – боєць 59 окремої механізованої бригади, Тарас Пліщук – інспектор ДПС України та інші. У всіх бойові відзнаки та нагороди. В своїх виступах перед присутніми, учасники бойових дій були небагатослівні, але щирі, закликали берегти мир, любити свою землю, бо іншої не буде, згадували відданих Україні воїнів УПА, зокрема, Мирослава Симчича із Коломиї, гідними продовжувачами військових традицій яких є вони сьогодні. Не одного побратима схоронили ці мужні люди: вантаж “200” – це ще одне втрачене життя, осиротіла родина, заплакана мати. Повідомлення про загиблих побратимів приносять біль непоправної втрати і розпач від байдужості владних чиновників. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про всіх загиблих за волю України.

Хвилюючі віршовані рядки прочитала завідувач краєзнавчим відділом Раїса Грушецька. Ведучі заходу, бібліотекарі ВОК Антоніна Микитюк та Тетяна Ковш, щиро подякували гостям за зустріч, побажавши всім миру, здоров’я та процвітання для нашої держави. З словом подяки звернулася до присутніх воїнів АТО директор ЦБС Галина Волошин, закликавши молоде покоління усвідомити, що зараз на сході України триває справжня війна, де виборюється право на щасливе майбутнє. 

Віримо, що скоро настане той світлий день, коли зло покине нашу державу і усміхнеться нам усім Перемога, бо виборюють її справжні послідовники козацького роду та достойні продовжувачі слави бійців УПА. 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.