Сьогодні – Міжнародний день подолання бідності

Реалізовуючи проект «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках України», працівники Надвірнянської центральної районної бібліотеки не стоять осторонь від однієї із головних моральних викликів нашого часу — боротьби за ліквідацію бідності.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності відзначається недавно. У 1992 році своєю резолюцією (A/RES/47/196) Генеральна Асамблея ООН оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби за ліквідацію бідності і закликала всі держави присвячувати цей День проведенню і пропаганді конкретних заходів, пов’язаних з ліквідацією злиднів та бідності.

В центральній районній бібліотеці координатор проекту Тетяна Гавриленко та завідуюча ВОК Надія Мартинюк провели інформаційну годину «Подолай бідність вже сьогодні!» на яку запросили учнів Надвірнянської ЗОШ №2. Присутні мали змогу переглянути фільми: «Бідність у Європі: для когось — статистика, для когось – реальність», «Бідність в Україні», а також ознайомитись з історією виникнення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності.

Бідність – це пряме порушення прав людини, і з нею потрібно боротися будь-якими методами. Цей день створений для того, щоб ми не забували про те, що є люди, які потребують елементарних речей, і що їм потрібна допомога.

Бідність — це перш за все, загроза єдності суспільства, особливо у часи економічних та політичних криз. Розглядаючи бідність, як комплексну проблему, ми розуміємо, що її подолання є довготривалим процесом. Так, як економічні негаразди неминуче призводять до зниження розміру заробітної плати, зростання заборгованостей із її виплати, зростання звільнених та безробітних тощо, що веде, внаслідок цього, до зниження рівня доходів населення та зростання частки бідних. Тому боротьба з бідністю на державному рівні — це поєднання активної соціальної політики, спрямованої на відновлення і зростання зайнятості та створення умов для гідної праці, з ефективною підтримкою найуразливіших верств населення.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.