500-річчя Реформації

У 2017 році по всьому світу відзначають 500-річчя руху Реформації. В Україні 2017 рік оголошено роком Реформації, що підтримано на державному рівні указом президента та відповідним розпорядженням уряду про ряд заходів щодо відзначення цієї події.

Реформація – переломна подія в історії Європи, яка торкнулася не лише релігій, але принесла зміни в різноманітні сфери суспільного життя.

31 жовтня в читальній залі центральної районної бібліотеки, в рамках відзначення 500-річчя Реформації та з метою надання більшої інформації про Європу в пункті європейської інформації, було проведено історичну годину “Доба Реформації в Україні та Європі”. Модератор заходу завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк ознайомила присутніх з історією та причинами виникнення Реформації, розкрила значення подій Реформації для Європи та для України.

95 тез, які 31 жовтня 1517 році прибив до дверей церкви у Віттенберзі молодий монах Мартін Лютер, корінним чином змінили політику, історію та владу в Європі та всьому християнському світі. Процес набув не лише релігійного, а й соціального характеру, вплинув на економічний, науковий та політичний розвиток. Попри те, що Реформація спричинила розмежування у християнському світі, внаслідок цього процесу суттєво піднявся культурно-освітній рівень жителів Європи. Адже виникла потреба збільшити кількість приходських шкіл та університетів. Окрім цього, Реформація сприяла зміні старих феодальних стосунків на нові капіталістичні, що призвело до розвитку промисловості, наукових винаходів.

Під час заходу присутні також переглянули фільм по історії Реформації та ознайомилися з книжковою виставкою “Реформація – рух, що змінив світ”.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.