Свято української писемності та мови

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови – державне свято, яке встановлене в 1997році Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в об’єднанні українського суспільства. Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, проводять тематичні конкурси та інші заходи на знання української мови та літератури.

В цей день у Надвірнянському коледжі НТУ відбулося свято мови “Плекатимеш мову – цвістимуть слова”, яку організували і провели працівники центральної районної бібліотеки: завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк та бібліограф ЦРБ Тетяна Гавриленко.

Студентам першого курсу ІТ-1, майбутнім спеціалістам програмного забезпечення, було цікаво переглянути мультимедійну презентацію “Рідна мова чиста, як роса”, а також взяти участь у конкурсі знавців рідної мови “Мова – найцінніший скарб народу”. В ході проведення конкурсу студенти, які поділилися на команди “Мовознайків” та “Щасливих українців”, показали хороші знання української мови та літератури. Азарту та веселості добавили конкурс юних художників, на краще намалювання українського прислів’я, конкурс “Знайди синонім” та інші. Бібліотекарі щиро подякували студентам за знання мови, а найбільш активні та ерудовані учасники конкурсів, серед яких Михайло Савляк, Андрій Довганюк, Іван Сіщук, Юліана Якуб’як, одержали у подарунок книги.

Викладач української мови та літератури Тетяна Федак висловила вдячність за проведення свята української писемності та відзначила, що така співпраця бібліотеки та освітніх закладів, зокрема коледжу, є досить ефективною і потрібною.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.