Презентація книги «Отченаш неба» Галини Христан

10 листопада в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася творча зустріч з нашою краянкою – письменницею, новелісткою Галиною Христан та презентація її нової книги «Отченаш неба». Книга видана у Івано-Франківську у видавництві «Місто НВ» у серії «Бібліотека спілки» за сприяння міського голови Руслана Марцінківа та підтримки Івано-Франківської міської ради.

У нове видання увійшли новели, гумористичні оповідання, есе, поезія. Книга Галини Христан захоплює читача своєю щирістю, життєвою правдою, змушує задуматись над вічними істинами, зачаровує світлим гумором. В її новелах відчуваємо любов до рідного краю, до рідного слова, до людей і всього сущого. Книга цікава, актуальна, потрібна. Складається вона з різних за тематикою розділів. В перших розділах книги йдеться про минуле і сучасне- відлуння сорокових років, події у зоні АТО (авторка не могла обминути тему війни). Назва книги – це молитва «Отченаш неба» за героїв, котрі загинули та воїнів, які сьогодні захищають рідну землю від ворога на Сході України.

 

Галина Христан працює понад 40 років у бібліотеці с.Саджавка. Вона- член Національної Спілки Письменників України з 2005 року, Надвірнянської літературної студії «Бистрінь» з 1987 р., почесний член Всеукраїнського літоб»єднання «Радосинь» (Київ). Лауреат 1 та ІІ Всеукраїнського фестивалю гумору та сатири в м. Києві 1992 та 1993 р., районної літературної премії ім.Надії Попович, Всеукраїнського конкурсу УБА на кращий художній твір про бібліотеку. Автор 6 прозових книг- «Старий і кіт», «Я вернуся», «Великоднє чудо», «Білий острів», «Вірність» та «Отченаш неба».

Про творчість письменниці та її нову книгу розповіла ведуча заходу – завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Галина Христан згадувала цікаві історії з свого життя, читала свої новели з кожного розділу книги, а також поезію. З виданням нової книги її вітали друзі з літстудії «Бистрінь» поетеси Мирослава Гордєєва, Марія Єрмакович, Люба Василик та юна Ірина Шкрумеляк, завідувач шкільною бібліотекою ЗОШ № 2 Любов Андрійович, а також коректор тексту книги «Отченаш неба» Олег Савчук, які високо оцінили творчість письменниці, котра очищає людські серця, робить їх добрішими і людянішими. Головний редактор газети «Народна воля» Іван Гриджук слушно зауважив, що творчість Галини Христан, як духовний бальзам нашої християнської моралі і вона заслуговує на здобуття обласної премії ім. Василя Стефаника. Директор ЦРБ Галина Волошин побажала колезі і письменниці життєдайних сонячних днів, творчого натхнення, успіхів на літературній ниві. До привітань Галини Христан з виходом нової книги долучилися колеги по роботі – бібліотекарі. Тепло сприйняли присутні співочі вітання для письменниці від Віктора Чудновського.

В атмосфері домашнього затишку незамітно збігли години презентації, подарувавши присутнім хвилини приємного спілкування з письменницею Галиною Христан.

   

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.