З плеяди новітньої літератури

Однією з найяскравіших сторінок сучасної української літератури є творчість Ірен Роздобудько: талановитої письменниці й журналістки, майстрині сценарної фільмографії та переможниці багатьох літературних конкурсів.

З нагоди її 55-річчя у відділі обслуговування (абонемент) бібліотекар Ярослав Лазорко провів годину спілкування з представницями прекрасної статі, яких приваблює її самобутнє відображення стосунків між людьми загалом та долі звичайної жінки зокрема.

Народилася у Донецьку. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Працювала у Донецькому відділку ТАРС-РАТАУ телеграфісткою, у багатотиражці Донецького металургійного заводу, журналістом та диктором радіогазети. З 1998 року живе в Києві. Працювала в газеті «Родослав», у журналі «Сучасніть», оглядачем на першому й третьому каналах Національної радіокомпанії, оглядачем у газеті

«Всеукраїнські відомості», заступником головного редактора в журналі «Наталі», головним редактором у журналі «Караван історій. Україна» та журналістом у журналі «Академія».

Письменницький дебют пов’язаний з виходом детективного роману “Пастка для жар-птиці”. Ця подія посприяла тому, що ім’я авторки стало відомим серед широкої публіки. Твір здобув другу нагороду на конкурсі “Коронація слова”. З цього моменту почалася впевнена хода літературним шляхом Ірен Роздобудько. Книги «Ескорт у смерть», «Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері» , «Ґудзик» – перше місце на конкурсі “Коронації слова” 2005 року, «Зів’ялі квіти викидають», «Останній діамант міледі», «Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя»,«Амулет Паскаля», «Коли оживають ляльки, «Оленіум», «Переформулювання», «Дві хвилини правди», «Все, що я хотіла сьогодні…», «Гра в пацьорки», «Перейти темряву», «Пригоди на невідомому острові», «Мандрівки без сенсу і моралі», «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю», «Пригоди на острові Клаварен», «Якби», «Арсен», «Лікарняна повість», «Зроби це ніжно», «ЛСД. Ліцей слухняних дружин», «Одного разу…», «Ґудзик-2. Десять років по тому», «Кіно на папері» Збірка, «Тут і тепер». 

Цей чималий перелік художніх творів, безсумнівно, говорить про різногранність таланту письменниці й засвідчує неабиякий її мистецький внесок до скарбниці сучасної української літератури. Ірен Роздобудько пише про людей і для людей, тому кожна книга авторки наскрізно пронизана життєвим сенсом та мораллю. Її твори – це своєрідний колаж, оригінальне поєднання цікавих тематичних ракурсів та різних жанрово-стильових характеристик, символічних образів та глибоких підтекстів. 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.