Історичний портрет до 130-річчя Дмитра Вітовського

20 листопада в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся історичний портрет «Дмитро Вітовський – провідник Листопадового чину» з нагоди 130 річниці від дня народження полковника УГА, Державного Секретаря Військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського.

Дмитро Вітовський – був активним організатором читалень, «Січей», народних шкіл, допомагав організувати втечу Мирослава Січинського з станіславівської тюрми. Приймав участь у боротьбі за український університет у Львові. З початку Першої світової війни у 1914 році – сотник УСС. 27 червня 1915 року з військом вступив у Галич і вивісив на ратуші синьо-жовтий прапор. Серед заслуг Дмитра Вітовського, як Голови Військового Комітету, є українське повстання у Львові в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року. Він очолив збройні сили ЗУНР. У травні 1919 року – член делегації ЗУНР на конференції в Парижі, а повертаючись з неї, загинув в авіакатастрофі. Був похований у Берліні. 2002 року перепохований на Личаківському кладовищі у Львові. Його син Дмитро Вітовський (молодший) – гідний наслідник свого батька. У 1943 році вступив до лав УПА, ставши ад’ютантом командира Старшинської школи УПА «Олені» Федора Польового. Він є автором дисциплінарного статуту УПА. Потрапивши у засідку, у тюрмі 4 лютого 1947 року йому було винесено смертний вирок.

Про відомі і малознані факти з життя Дмитра Вітовського учні Надвірнянського ліцею, які були присутні на заході, дізнались із розповіді завідувача відділу краєзнавчої літератури Раїси Грушецької. Вона також зупинилась на важливих сторінках біографії сина – Дмитра Вітовського (молодшого), ознайомила присутніх із літературою про визначного українського військового і громадського діяча. Бібліотекар відділу обслуговування Ярослав Лазорко оповів учням про велике свято на батьківщині Дмитра Вітовського – в селі Медуха Галицького району, на котрому йому пощастило побувати нещодавно, яке відбулось з нагоди ювілею – 130 річниці від дня народження полковника і творця УГА. Учні ліцею переглянули фрагменти цікавого документально-ігрового фільму «Шлях до волі».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.