Година пам’яті “Їм у віках судилося безсмертя”

23 листопада в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася година пам’яті “Їм у віках судилося безсмертя”, присвячена двом героїчним сторінкам в історії України: 96 років з часу розстрілу вояків УНР під Базаром та початку Революції Гідності у листопаді 2014 року на Майдані Незалежності у Києві.

Присутнім на заході учням групи 14 Надвірнянського ПТУ-1 цікаво було дізнатися про події, які відбулися восени 1921року, коли командування УНР здійснило ще одну спробу збройним шляхом відновити українську державність. Після поразки 359 полонених вояків Армії УНР були розстріляні червоноармійцями під с.Базар. Про ці трагічні сторінки історії розповіла присутнім завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк. Вона в своєму виступі зауважила, що Україна в новому столітті народжує нових героїв: це ті молоді люди, котрі вийшли на Майдан в листопаді 2014року, щоб показати світові, що ми – сильний і волелюбний народ.
Революція Гідності змінила хід української історії, сталам мірилом нашого патріотизму і відданості ідеалам, за котрі гинуло не одне покоління українців. Мужні сини і дочки України сміливо глянули в очі смерті, відстоюючи свободу своєї держави.

Учні групи 34 Євген Щедрій та Іванка Лисенко зачитали декілька патріотичних віршів на прославу українським воякам, що загинули під с. Базар, Героям Майдану, що не жаліли власної крові за свій народ та ідеали української державності та всіх Героїв, хто зложив свої голови за Незалежність України. Всі учасники години пам’яті схилили свої голови в хвилині мовчання.

На завершення переглянули цікавий фільм, присвячений пам’яті героям Базару і відеоролик про хід Революції Гідності. Учасники заходу також зацікавилися книгами, представленими на тематичних поличках.

Герої національно-визвольних змагань, Герої Небесної Сотні, воїни-герої, що обороняють нашу землю в неоголошеній війні на Сході України, всі кращі сини і дочки України, хто зложив свої голови за її Незалежність назавжди будуть в пам’яті народу та житимуть у віках в пам’яті прийдешніх поколінь.

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.