Свято Андрея

12 грудня в центральній районній бібліотеці у відділі краєзнавчої літератури відбулась skype-зустріч між Новопсковською бібліотекою та Надвірнянською ЦРБ. Працівники двох бібліотек підготували Андріївські вечорниці, які проводить молодь по всій Україні.

На вечорницях у Новопсковській бібліотеці були присутні учні та бібліотекар Надія Сковородка професійного аграрного ліцею, які підготували фрагмент ворожіння дівчат на Андрея згідно звичаїв Луганщини. Учасники народного фольклорного колективу «Криниченька» Новопсковського районного центру культури та дозвілля (керівник Олександр Ващенко) виконали українські народні пісні. Місцева майстриня поетичного слова Тетяна Скіпа прочитала свої вірші про свято Андрея.

На Андріївські вечорниці у відділ краєзнавчої літератури Надвірнянської ЦРБ завітали студенти коледжу з викладачем української мови і літератури Тетяною Федак, котрі відтворили сценки ворожіння на Андрея. Ведуча вечора- завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька розповіла про те, як святкують свято на Прикарпатті, читала поезію, співала коломийки. Викладач коледжу Тетяна Федак зауважила, що у проведенні Андріївських вечорниць, як на Заході так і на Сході багато спільного і українці, незалежно де проживають повинні берегти пам’ять поколінь, традиції і звичаї нашого народу, доносити до молоді всі найкращі знання української духовної культури. Учасники Андріївських вечорниць Новопсковської та Надвірнянської бібліотек побажали одне одному щастя, миру, веселих Новорічних свят і Різдва Христового.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.