Від історичної Злуки до омріяної злагоди

22 січня увійшло до нашого календаря, як День Соборності України. З цієї нагоди в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася історична година «Від історичної Злуки до омріяної злагоди», на яку завітали учні Надвірнянської ЗОШ №2 разом з класним керівником Іриною Синоверською.

Ведучі заходу, бібліотекарі Антоніна Микитюк і Тетяна Ковш, познайомили присутніх з історичними фактами події, про яку мріяли покоління українських патріотів. Віками Україна була поділена між сусідніми державами, але українці зберігали пам’ять про своє спільне коріння. 22 січня 1919 року – посеред руїни, заподіяної війною і революцією, в огні пожеж і безумстві братовбивства – на Національному Конгресі в Києві було проголошено Акт Соборності: об’єднання УНР із ЗУНР, де було відмічено, що «Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати дружніми зусиллями всіх своїх синів, будувати нероздільну, самостійну державу на благо і щастя всього її трудового народу».

Завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк відмітила, що, на жаль, сьогодні наша держава ще не є територіально єдиною, наше суспільство розколоте на частини. Проте ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій і соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови економічно і духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Під час заходу прозвучали вірші О. Олеся, У. Кравченко. На завершення було переглянуто відеофільм «Злука», а також представлено книжкову виставку «Соборність України – запорука єдності держави».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.