Презентація книг краєзнавця Євгена Луціва

26 січня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулась презентація книг краєзнавця Євгена Луціва «Замовлені від кулі і шаблі» та «Святі і страшні: партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва». Для автора характерно те, що він висвітлює в своїх працях маловідомі і малодосліджені цікаві теми.

Видання «Замовлені від кулі і шаблі», яке вийшло у Києві, являє собою унікальне дослідження надприродних умінь козаків-характерників, з середовища яких вийшли майбутні засновники українського козацтва та розробники козацької бойової підготовки і тактики. Ця книга – переможець конкурсу літературних талантів 2017 року.

У книзі «Святі і страшні» розглянуті причини виникнення та періоди розвитку вільнокозачого руху в 1918-1926 роках, організація і тактика бойових дій, розвідувальне забезпечення повстанців та партизанської Армії УНР проти білих і червоних московських окупантів.

Євген Луців, учитель Пасічнянської ЗОШ 1-111 ступенів, голова Надвірнянського історико-просвітницького товариства «Меморіал», депутат міської ради від фракції ВО «Свобода», лауреат районних премій ім. Надії Попович та Юрія Шкрумеляка. Він – автор 8 книг – «Причетність», «Від пасіки до Пасічної», «Бойове мистецтво гуцулів» та ін.

Автора та його нові книги представила ведуча презентації, завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Євген Луців розповів, що характерники – це віщуни, чаклуни на Запорізькій Січі, а також ознайомив присутніх з маловідомими аспектами воєнної тактики українського козацтва, які часто межують з легендами. Він акцентував увагу присутніх на новітніх козаків-характерників – отаманів Пилипа Хмару, Гайового, Зеленого, Орла та ін. Також автор висловив вдячність всім хто сприяв у виданні книг. Учасники заходу переглянули фільми про козаків-характерників та про повстанський рух початку 20-х років в Холодному Ярі.

На презентацію книги завітав міський голова Зіновій Андрійович. Він зауважив, що книги автора актуальні і потрібні в нелегкий період московсько-української війни і запропонував провести презентацію книг Євгена Луціва у військовому ліцеї, де навчаються учні з різних областей України. Краєзнавці Михайло Семкіяш, Іван Кметюк, Ігор Андруняк визнали, що теми розкриті в книгах Євгена Луціва достойні кандидатської дисертації. На завершення презентації, директор бібліотеки Галина Волошин побажала Євгену Луціву нових творчих успіхів та наступних презентацій.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.