Творча зустріч

Завжди приємно зустрічатись з письменниками нашого краю, почути мудре слово, познайомитись з новими творами, поспілкуватись. 1 лютого в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва відбулась творча зустріч із поетом, прозаїком, гумористом і сатириком, журналістом, членом НСПУ, секретарем НСПУ, головним редактором часопису «Перевал», заслуженим працівником культури України Ярославом Ткачівським. Ярослав Васильович презентував черговий випуск (число 3-4 за 2017 р.) журналу “Перевал”.Зазначив, що в рік 75-річчя УПА чимало публікацій присвячено саме військово-патріотичній тематиці, а також до уваги читачів представлено чимало творів. Так в розділах «Поезія», «Проза», «Публіцистика» – ліричні, прозові твори майстрів слова та початківців. Цікавими є публікації Є. Барана, В. Качкана й о. В. Погорецького в розділі «Письменницькі медитації». З образками про В’ячеслава Чорновола, Левка Бачинського та інших достойників читач ознайомиться в розділі «Гордість нації», з творчістю молодих – в розділі «Дебют у Перевалі». Десятьом письменникам-ювілярам присвячено розділ «Ювілеї» та ще багато цікавого.

Модератор заходу Марта Кушнерчук відзначила, що Ярослав Ткачівський – успішна, самодостатня людина, в розквіті творчих сил, в його доробку – більше сорока книг, що є вагомим внеском в літературний процес краю. За свою невтомну громадську, творчу працю нагороджений різними відзнаками, є лауреатом багатьох літературних премій. Він – автор з чіткою громадянською позицією, але за суттю – ніжний лірик, романтик. Минулого року пан Ярослав не лише відзначив свій ювілей, але й тішився черговим творчим успіхом – виходом у світ двох романів – «Навія» та «Монахиня», які одразу завоювали серця читачів та знавців літератури, про що свідчать відзнаки – за версією «Української літературної газети» роман «Навія» увійшов до «10 кращих книжок України» літературного сезону 2017 року, а двотомник під назвою «Жертовний вогонь» отримав перемогу в конкурсі «Найкраща книжка Прикарпаття», ініційованому ІФОО НСПУ та управлінням культури, національностей та релігій ОДА.

Поет, гуморист, заступник голови ІФОО НСПУ Василь Бабій представив творчість Ярослава Ткачівського, зокрема, ці два романи. Відзначив, що письменник знайшов свою нішу в літературі, має власний стиль і почерк. Морально-етична сторона людського буття завжди була цікава для нього, тож ця тема в творчості є домінуючою. Ось і в нових романах – добро і зло, ціна вибору людини, любов і зрада, гріх і кара у сюжеті любовно-побутового полотна.

Ярослав Васильович розповів про роботу над романами, зачитував уривки, заінтригувавши присутніх, які охоче придбали книги, а також подарував добірку книг для районної бібліотеки.

Вітаємо Ярослава Васильовича з черговим творчим успіхом, бажаємо міцного здоров’я, нових творів та багато вдячних читачів!

036
038
039
040
041
046
049
051
053
055
057
060
065
078

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.