Крути – сум і біль і вічна слава України

Рівно 100 років тому, 29 січня 1918 року, під Крутами українські захисники з різних куточків країни, на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком прийняли оборонний бій проти російсько-більшовицької армії Михайла Муравйова. Своїм жертовним прикладом молоді патріоти показали всьому світові, що Батьківщина – це святе. Цей бій став одним з символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

До цієї події 31 січня в Надвірнянському ПТУ-11 відбувся вечір-пам’яті “Крути – сум і біль і вічна слава України”. 

Організували захід викладач Надвірнянського ПТУ-11 Олександра Банда спільно з бібліотекарем профтехучилища Світланою Остап’юк та працівниками Надвірнянської ЦРБ: завідувачем відділу обслуговування користувачів Надією Мартинюк, бібліотекарем читальної зали Антоніною Микитюк та бібліографом Тетяною Гавриленко.

Ведучі заходу Михайло Гордійчук і Віталій Максим’юк пройшлися сторінками історичних подій, розповіли про хід та значення цієї битви в історії України. Учні гр.27 (електрозварники) читали вірші, співали пісні, присвячені героїзму та самопожертві молодих крутянців. Учасники заходу уважно переглянули відеофільм “Крути”.

Перед присутніми виступив директор ПТУ-11 Ігор Микитюк, який відмітив, що Крути -це бій за майбутнє України, який триває і досі.
Бібліограф Надвірнянської ЦРБ Тетяна Гавриленко ознайомила з книжковою виставкою “ Крути – символ національної честі” і роздала учням флаєри, присвячені 100-річчю битві під Крутами.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.