Літературна година присвячена 80-річчю з дня народження поета Нестора Чира

12 березня в шкільній бібліотеці Надвірнянської ЗОШ №1 1-111 ст. відбулась літературна година « Моє життя, мов сад. У нім – доробок мій, моя душа і помисли, як вітер» з нагоди 80-річчя з дня народження нашого краянина, члена НСПУ, лауреата обласних премій ім.В.Стефаника, Я.Дорошенка, М.Підгірянки, районної премії ім.Н.Попович поета Нестора Чира. Цей захід спільно організовано і проведено завідувачем відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїсою Грушецькою, завідувачем шкільною бібліотекою Іванною Волинською, бібліотекарем Оксаною Кіндрат та вчителем ЗОШ №1 Тетяною Дем’янчук.

Учні 9-б класу познайомились з біографією та поезією ювіляра. 12 березня поету Нестору Чиру виповнилось би 80 років, однак важка хвороба відібрала у нього життя на 75 році – 15 жовтня 2014 року його не стало. Перші поетичні публікації Нестора Чира датуються 1987 роком. Саме цього року в Надвірній було створено літературну студію «Бистрінь», яку очолив поет і керував нею 25 років. Сьогодні літературна студія носить його ім»я. За життя поета було видано 7 його книг – «Пізнє яблуко мого саду», «Долоні в крапельках дощу», «Калиновий спалах», «Паморозь дивного світіння», «Акорди срібної печалі»та ін. В 2015 році після його смерті була видана його книга «Гортаючи долю», яку він не встиг дописати. Чотири рази поспіль -1990, 1994, 1998, 2002 років Нестор Чир обирався депутатом обласної ради. Він був нагороджений орденом «За заслуги» 111 ступеня, Почесною Грамотою Верховної Ради України та ін.нагородами.

Про життя та творчість поета, його громадську діяльність повела мову завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька, вона також читала його поезію, ознайомила присутніх з віршами поета, які стали піснями. Вірші громадянського звучання, філософських мотивів, інтимної лірики із поетичних збірок Нестора Чира прочитали учні 9-б класу ЗОШ №1 Мар»яна Туєшин, Ірина Підлипна, Максим Зайцев, Ольга Загайкевич, Діана Тимків, Андрій Іроденко. Юнаки і юнки переглянули відео-інтерв»ю Нестора Чира в «Літературній вітальні» Світлани Гаєвської. Також учні ознайомились із книгами, представленими на виставці «Мені творилось і в бурі грозовій, і серед зим, і в буйноцвітті літа», влаштованій з нагоди ювілею поета.

009
013
003
005
010
015
016
017
018

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.