Бібліотека – центр інноваційної думки: корпоративний проект

Сьогодні на часі інноваційна діяльність бібліотек, бо очевидно, що саме цей шлях розвитку забезпечить виконання соціальної місії, котру покладає на книгозбірні суспільство. Головна мета інновацій – максимальне задоволення потреб користувачів шляхом різноманітності та якості надання соціокультурних послуг. Безперечно, впровадження інновацій робить бібліотеку більш цікавою, привабливою, конкурентоздатною, сприяє появі нових функцій, підвищує авторитет серед громади.

З метою сприяння розвитку бібліотек як центрів культурних та соціальних ініціатив, впровадження нових послуг, покращення іміджу, зростання професійної компетентності бібліотекарів організаційно-методичний відділ центральної районної бібліотеки ініціював загальносистемний корпоративний проект-2018 «Бібліотека – центр інноваційної думки».

Бібліотеки Надвірнянської ЦБС мають певний досвід впровадження інновацій. Надіємось, що проект ще більше розкриє потенціал та творчі здібності бібліотекарів. Так Білоославська філія (завідувач Надія Гринюк) працює творчо, креативно, нестандартно. При бібліотеці працює клуб для жінок «Сучасниця», є комп»ютер з підключенням до Інтернету, тож надаються нові послуги користувачам, реалізовуються проекти. Бібліотека має авторитет в громаді, працює у партнерстві з школою, місцевою владою, ГО «Рідне наше село», музеєм Марійки Підгірянки, громадською скаутською організацією «Пласт». Завідувач бібліотекою Надія Гринюк – активіст сільської громади, входить в п»ятірку членів редакційної ради сільської газети «Рідне село Білі Ослави», член ГО «Рідне наше село», бере участь в усіх ініціативах громади, як наприклад, в акції «Вареники для воїнів АТО». Бібліотека проводить цікаві масові заходи, як от: Андріївські вечорниці, посиденьки «За філіжанкою кави», флеш-моби, різні акції. Так в бібліотеці діють акції «Замінимо мури відчиненими дверима» (мета – забезпечити фізичний та інтелектуальний доступ до інформації читачам з обмеженими фізичними можливостями та людям похилого віку), «Ви ще не читаєте – ми йдемо до Вас» (кур»єрська доставка книг, періодики до читачів вдома, на роботі, на вулиці), для дітей «Літня альтанка з книгою» та ін.

Цьогоріч бібліотека впровадила інновацію – надала можливість дітям виконувати в бібліотеці домашні завдання. Для цього до послуг читачів необхідні ресурси – доступ до мережі інтернет, книжковий фонд, періодичні видання, і ще, звичайно – допомога бібліотекаря.

Завідувач бібліотекою часто відвідує односельчан похилого віку вдома, приносить книги, просто спілкується, записує спогади про прожите, пережите. Тож коли в лютому жителька села Мокрина Костюк відзначала 102-річчя від дня народження, разом з активістами села, сільським головою відвідали її та привітали.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.