Історичний екскурс “Гетьман Кирило Розумовський”

29 березня у читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся історичний екскурс “Гетьман Кирило Розумовський та його реформаторська діяльність”, присвячений 290-річчю від дня народження останього гетьмана України Кирила Розумовського.

Життя цієї людини – приклад неймовірної примхливості долі. Зявившись на світ у родині простого козака, Кирило Розумовський , завдяки своєму брату Олексію, опиняється В Петербурзі, де отримує блискучу, як на той час, освіту. Згодом стає президентом імператорської академії наук і мистецтв, а в 1750 році його чекає ще один поворот долі – через складну міжнародну обстановку російська імператриця Єлизавета вирішує відновити в Україні інститут гетьманства і вибір правителя падає на Кирила Розумовського. Про роль гетьмана Кирила Розумовського у своїх дослідженнях писав відомий історик Гетьманщини О.Лазаревський. Він стверджує, що “урядування Розумовського було більш тяжким од всіх його попередників, хоча, може бути, що останній гетьман був найкращою людиною з усіх просвітителів ХVIII віку”.

В ході історичного екскурсу завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк розповіла присутнім про реформаторську політику Кирила Розумовського, про його прагнення укріпити суверенітет гетьманщини, що викликало невдоволення російського уряду та імператриці Катерини ІІ, що врешті-решт привело до ліквідації гетьманства на Лівобережній Україні. Її розповідь доповнив цікавий фільм про Кирила Розумовського “Минуло, та не забулося”.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.