Літературна година

Олесь Терентійович Гончар – славетний представник української літератури, геніальний майстер слова, громадський діяч – був яскравим виразником національного характеру його історичної духовності.

Творчість Олеся Гончара відома й шанована в світі. Його твори перекладено більш як 67 мовами. Свідченням високого авторитету письменника не лише в Україні стало присудження йому Міжнародним Біографічним центром у Кембриджі (Англія) почесного титулу «Інтелектуал світу 1993 року». Його роман «Собор» висувають на Нобелівську премію. Подейкували, що це зробив сам Папа Римський Павло VI.

В центральній районній бібліотеці відбулася літературна година до 100- річчя з дня народження О. Гончара «…Життя – це той рейс, який не повторюється, і… його треба провести достойно». Бібліотекар відділу обслуговування Ярослав Лазорко акцентував велику увагу на романі О.Гончара «Собор», який змінив його творчу і ідеологічну орбіту. В романі Гончара точиться запекла боротьба за святиню в широкому розумінні слова, незважаючи на те, що суспільна система, в якій діють герої, запрограмована рішуче придушувати щонайменший потяг до надприродного тобто національного.

Ярослав Лазорко особисто був знайомий з О.Гончарем і мав зустріч а також листувався. Присутні переглянули документальну кінострічку про життя і діяльність письменника «Людина, яка змогла стати вільною»

Незалежна Україна склала свій борг перед великим громадянином і патріотом рідної держави, присвоївши Олесю Терентійовичу в 2005 р. Указом Президента України звання Героя України (посмертно).

Доля України, любов до рідного народу підтверджують слова О. Гончара, записані ним у щоденнику за десять днів до відходу у Вічність – 4 липня 1995 року: «Дякую Богові, що дав мені народитися українцем».

Сьогодні О. Гончар найвеличніша особистість нашого часу. І через десять, двадцять років він буде нашим сучасником, бо це з його уст новітня Україна підхопила слова про рідну мову, про суверенітет, незалежність України, щастя народитися українцем. «Найвища краса – краса вірності», сказав він вустами своїх героїв і сам був утіленням цієї краси і правди.

       

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.