Година краєзнавства «Видатні особистості Прикарпаття».

В краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки нещодавно відбулась година краєзнавства, присвячена видатним особистостям Прикарпаття, яким в цьому році виповнюються ювілейні дати. 

В цьому році 9 квітня минає 165 років з дня народження організатору кооперативного руху політику Іларію Герасимовичу. Народився він у 1853 р. у смт.Битків в сім’ї священика. Закінчив Станіславську гімназію та філософський факультет Віденського університету. У 1888році Герасимович засновує в Коломиї Гуцульську промислову спілку, завданням якої було розвиток та поширювання виробів майстрів гуцульських промислів. Його перу належать праці «З науки гончарства», «Про міські торги та ярмарки», «Селянське господарство в Бельгії». Іларій Герасимович був також одним із організаторів радикального руху нашого краю. Він заснував видання радикальної партії «Хлібороб». У 1898 році він переїхав до Львова і влаштувався секретарем «Народної торгівлі». Помер у грудні 1901 року.

25 березня виповнилось 175 років з дня народження історику, галицькому педагогу, просвітницькому, культурно-громадському подвижнику українського духовного відродження другої половини XIX ст. Юліану Целевичу. Народився він у с. Павельче Тисменицького району. Він закінчив Львівський університет, студіював у Віденському університеті. Юліан Целевич-доктор філософії, голова товариства НТШ. Він автор багатьох наукових праць з історії Скиту Манявського, про Олексу Довбущука, опришків та культурно-просвітницьку діяльність.

У родинній гілці Целевичів відомий також історик, педагог Олег Целевич. Він автор наукових досліджень «До релігійних відносин Перемисько-Самбірської диєцезії в рр. 1615-1674»,«Участь козаків в Смоленській війні 1633-1634 рр.», «Причинки до зносин Петра Дорошенка з Польщею 1670-2р.» та інші публікації з історії козаччини. Олег Целевич працював учителем в школах сіл Тисменичани, Перерісіль, директором школи у селі Лоєва. Помер у 1958р. і похований у селі Цуцилів.

Про їх життєвий і творчий шлях розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.