Зустріч з поетом Олесем Дяком та презентація антології громадянської лірики

17 травня в центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з талановитою і цікавою людиною, поетом, членом Національної спілки письменників України, заслуженим діячем мистецтв України, бардом, лауреатом багатьох пісенних конкурсів і фестивалів, філологом-україністом Олесем Дяком.

Олесь Дяк є автором вісімнадцяти поетичних збірок, а також автором та засновником багатьох літературних проектів, серед яких Проект увічнення пам’яті о.Ярослава Лесіва, літературної серії “Антологія краю”, освітнього проекту “Школа”, літературного конкурсу “Крилатий Лев”. На зустріч із надвірнянцями Олесь Дяк завітав з презентацією нового проекту – серії антології патріотичної поезії, видання якої укладається за рішенням журі Всеукраїнської літературної премії ім. Катерини Мандрик-Куйбіди. Звернення до патріотичної тематики на сьогодні є вкрай актуальне і необхідне, адже агресія росії проти України пожадливо і жорстоко забирає життя українських захисників і, як зауважив Олесь Дяк, тому літературна премія носить ім’я славної підпільниці УПА, багатолітньої ув’язненої радянських концтаборів, громадської діячки, народної поетеси, чиї вірші піднімали патріотичний дух і ставали піснями, Катерини Мандрик-Куйбіди. Олесь Дяк в своєму слові коротко зупинився на біографії цієї славної патріотки України та представив її збірку вибраних поезій. Його розповідь доповнив фільм про Катерину Мандрик-Куйбіду.

Як голова журі, Олесь Дяк представив присутнім два випуски антології, куди входять вибрані поезії переможців конкурсу і кращих з поміж учасників творчих змагань, кредо яких – український патріотизм в літературі і довершеність слова. Він також розповів, що конкурс, визначення переможців якого відбувається цього року втретє, набуває популярності – для участі в конкурсі зголошуються чимало талановитих імен з усієї України. Серед кращих в цьогорічну збірку антології патріотичної поезії-2 “Свіча під небом грозовим” увійшли твори нашого краянина Романа Киселюка.

Твори Романа Киселюка визначені як майстерні зразки радикального модернізму, поетичні рядки яких заставляють читача мислити, вишукувати сутність, глибше вникати в зміст слова, чим зацікавило журі конкурсу. Присутні дуже тепло сприйняли твори, які увійшли до збірки, у авторському читанні.

Про необхідність і важливість піднесення патріотичного духу через поетичне слово висловились депутат районної ради Василь Андрейчук, письменниця, лауреат цьогорічної обласної літературної премії ім. В.Стефаника Галина Христан, поетеса, член літературної студії “Бистрінь” Мирослава Гордєєва, яка зокрема зачитала свої поетичні рядки патріотичного спрямування.

Зустріч пройшла в теплій і гармонійній атмосфері, а на завершення присутні долучилися до автографсесії з письменниками.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.