Літературна візитівка

22 травня в шкільній бібліотеці Надвірнянської ЗОШ № 2 відбулась літературна візитівка «Один із найцікавіших європейських письменників і мислителів», присвячена 50-річчю від дня народження відомого сучасного українського письменника, журналіста, перекладача, публіциста, одного із представників станіславського феномену Тараса Прохаська.

Народився він 16 травня 1968 року в місті Івано-Франківську. Закінчив біологічний факультет Львівського університету ім. Івана Франка. Наразі працює в редакції газети «Галицький кореспондент». Пише авторські колонки на суспільно-політичні, культурні теми, прагнучи таким чином «охудожнити публіцистику». Тарас Прохасько – автор книг «FМ – Галичина», «З цього можна зробити декілька оповідань», «НепрОсті», «Інші дні Анни», «Порт Франківськ» , «БотакЄ» та ін. У 2004 р. кілька місяців прожив у Кракові, отримавши літературну стипендію польської культурної фундації. Тарас Прохасько – лауреат премії видавництва «Смолоскип», а також премії імені Джозефа Конрада (заснована Польським інститутом у Києві) та премії імені Юрія Шевельова. У 2011 книгу Тараса Прохаська «БотакЄ» було визнано «Книгою року». Дитячу книжку «Хто зробить сніг», створену ним разом з дружиною Мар’яною, у 2013 році відзначено премією «Книга року ВВС». Кавалер ордену «За інтелектуальну відвагу». Дехто з критиків називає його «українським Маркесом», тому що в його романі «НепрОсті» можна знайти подібні способи маркесівського конструювання. Тарас Прохасько з повагою ставиться до своїх читачів, а ідеальним вважає того читача, який не сподівається на розвагу, а пізнає з прочитаного набагато більше, ніж там написано.

Про письменника-ювіляра та його творчість розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїса Грушецька. Уривки з книги «БотакЄ» прочитала завідувач шкільною бібліотекою Любов Андрійович. Учні також ознайомилися з книгами ювіляра та переглянули відеофільм «Тарас Прохасько – український письменник. Про есеїстику і писання».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.