Гендерна нерівність: п’ять порушень прав жінок в Україні

Сьогодні в нашому житті відбуваються процеси демократизації та гуманізації, що сприяють створенню рівних можливостей для реалізації особистості, незалежно від соціального походження, статі, віку, національності. Справжня гуманізація передбачає подолання стереотипів, які століттями володарюють над жінками та встановлення гендерної рівності у сферах суспільного життя.

24 травня в читальній залі центральної районної бібліотеки з учнями Надвірнянського коледжу проведено правову годину “Гендерна нерівність: п’ять порушень прав жінок в Україні”.

Існує думка, що жінки в Україні мають рівні можливості з чоловіками, але статистика свідчить, що досі українки зазнають дискримінацію за ознакою статі. Найбільш кричущим порушенням прав жінок є домашнє насильство. Жінки одержують меншу зарплатню, виконуючи при цьому всю домашню роботу і беручи на себе основну турботу за виховання дітей. При владі в Україні жінки займають незначний відсоток керівних посад, вони обмежені в кар’єрному рості. Роль жінки в суспільстві обмежена стереотипами, які закріпилися роками в свідомості українців. Про ці та інші гендерні нерівності в українському суспільстві розповіла ведуча заходу бібліотекар відділу обслуговування користувачів Антоніна Микитюк. Учні коледжу переглянули та обговорили соціальні відеоролики “Гендерні стереотипи” та “Гендер в нашому житті”.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.