Презентація книги «Із гір Карпат несеться гомін волі» краєзнавця Івана Кметюка.

26 червня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва відбулась презентація книги «Із гір Карпат несеться гомін волі» краєзнавця Івана Кметюка. Привітати знатного дослідника історії краю прийшли представники районної та міської влади, краєзнавці, працівники музеїв, журналісти, підприємці, бібліотекарі .

Іван Кметюк – педагог, ветеран-освітянин, член Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Надвірнянської районної організації Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім.В.Стуса. Нагороджений знаком «100-річчя з дня народження Романа Шухевича», «Хрестом Заслуги» Спілки офіцерів України, Почесною грамотою Івано-Франківської ОДА на честь 21-ї річниці Незалежності України та іншими нагородами. Він – автор численних публікацій про національно-визвольну боротьбу в 1940-1950 роках на теренах Карпатського краю: періодично друкується у районній та обласній пресі. Активний учасник національного відродження краю, автор книги «Зродились ми великої години», яка видана Надвірнянською друкарнею у 2012 р. до 70-річчя УПА.

У щойно виданій книзі «Із гір Карпат несеться гомін волі», яка присвячена 75- річчю створення УПА, автор на основі спогадів краян – учасників та очевидців повстанського руху, а також численних архівних матеріалів пропонує масштабну розповідь про нелегку боротьбу УПА на теренах Івано-Франківщини і, зокрема, на Надвірнянщині. Тираж книги-1000 примірників. Переднє слово до книги «Жертовність, яка правду воскрешає» написав редактор газети «Народна воля», заслужений журналіст України Іван Гриджук.

Ведуча презентації, завідувач відділу краєзнавчої літературиЦРБ Раїса Грушецька представила краєзнавця Івана Кметюка та його книги, прочитала його вірш «Ми – незламні українські повстанці». Автор книги подякував всім, хто спричинився до нового видання, розповів про роботу над книгою, яка на 80% написана на архівних документах. Він підкреслив, що його книга – це правдива історія про реальних героїв національно-визвольної боротьби 1942-1956 років Карпатського краю. Іван Гриджук, як автор передмови, відмітив, що книга нашого краянина поповнить бібліотеку патріотичних видань Прикарпаття й України і цим самим збереже вірність і відданість героям-повстанцям і новітнім борцям на східних рубежах нашого держави. Привітати свого колегу із виходом книги прибули директор історико-меморіального музею С.Бандери Степан Лесів, старший науковий співробітник музею Визвольних змагань м.Івано-Франківська Петро Гандзюк та депутат Івано-Франківської обласної ради Андрій Марійчин, які високо оцінили нову книгу, назвавши її невмирущим джерелом пам’яті про героїв УПА. Міський голова Зіновій Андрійович зауваживши, що Іван Кметюк – відданий справі дослідження історії боротьби УПА, побажав йому видання нових книг. Колишній повстанець УПА та політв’язень Микола Барнич, про якого в своїй книжці згадує автор, поділився з присутніми спогадами про проведені важкі роки в тюрмі в Норильську та Колимі. З виданням нової книги Івана Кметюка привітали також керівник юридичного відділу Надвірнянської районної ради Ігор Білоган, краєзнавці Євген Луців, Микола Сіщук, Ігор Андруняк, Данило Гребеняк, добровольці та учасники АТО Борис Гошко та Дмитро Данилюк, літературний редактор книги Степан Писуляк, директор Надвірнянської друкарні Теодор Ціховський, вчителька Лоївської школи Надія Логвиненко, підприємець Анатолій Косован та художник Дмитро Угринюк. Директор Надвірнянської ЦБС Галина Волошин побажала патріоту, краєзнавцю Івану Кметюку здоров’я та плідної праці над книгами, які в наш нелегкий час російсько-української війни надзвичайно потрібні для патріотичного виховання молоді.

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.