Всесвітній день шоколаду

11 липня в Пункті європейської інформації, що діє при центральній районній бібліотеці відбулася літературно-шоколадна година «Цей дивний та корисний шоколад», присвячена Всесвітньому Дню шоколаду.

Шоколадний день – доволі молоде свято. Вперше воно було проведене у Франції в 1995 році, хоча сам по собі шоколад налічує не одну сотню років. Він прийшов до нас з Америки у вигляді гіркого тонізуючого напою, що готується індіанцями з плодів какао-бобів. Пізніше, вже в Європі, шоколад став помітно густішим і солодшим. І, нарешті, в середині ХІХ століття перетворився на твердий продукт у вигляді шоколадних плиток, більш звичних сучасним ласунам.

Завідувач відділом обслуговування користувачів Надія Мартинюк та координатор проекту Тетяна Гавриленко розповіли присутнім про історію шоколаду та самого «шоколадного» свята, музеї шоколаду світу і України, легенду ацтеків про «напій богів» (так індіанці називали шоколад), про те, що першим європейцем, який спробував «чоколатль» був Христофор Колумб, якому, до речі, дуже не сподобався смак цього напою. Присутні дізналися, що привіз зерна «дерева богів» до Європи іспанський конкістадор Фернандо Кортес, що іспанці в найсуворішій таємниці зберігали рецепт дивовижного напою, але так як довго приховувати його виявилося неможливим, поступово шоколад став поширюватися по всьому світу, остаточно придбавши в ХІХ ст. сучасну форму, коли шоколадна плитка почала свою переможну ходу по всьому світу.

На захід до бібліотеки завітали найактивніші користувачі із своїми сім’ями, а також були присутні гості, які приїхали з Німеччини – Вікторія і Анастасія Фрешер. Вони ділилися своїми цікавими шоколадними історіями, порівнювали шоколадні смаколики з європейських країн, говорили про твори, в яких згадується шоколад.

Всім було цікаво, весело. Наймолодші учасники прийняти активну участь у розважальній програмі – у проведенні міні-вікторини «Шоколадний рай» та «шоколадному» флешмобі. Дорослі мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Солодкий рай». Солодка шоколадна година напевно залишить незабутній післясмак в пам’яті гостей! Адже шоколад піднімає настрій, проганяє депресію і сприяє виробленню гормонів щастя – відмінний спосіб створити радісний святковий настрій.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.