Кінолекторій: Кайдашева сім’я – енциклопедія народознавства

Чи знайдеться на Україні людина, що не чула цього імені? Мабуть, ні. його ім’я І. Нечуй-Левицький стоїть поряд з іменами І. П. Котляревського, Т. Г. Шевченка. А так як духовне життя людини неможливе без класики, то воно неможливе і без імен цих прославлених майстрів художнього слова.

Велика творча спадщина Івана Семеновича. Велика і багатопроблемна. І це не дивно. Адже все своє життя письменник “кров’ю і нервами” був зв’язаний з трудовим простолюдом, бо глибоко відчував горе людей, проймався їх важкими думками, завжди прагнув допомогти скривдженим. У своїх критичних статтях він не раз говорив про те, що історія нашої літератури схожа на історію свого народу, так як тісно зв’язана з ним. Серед великих прозових творів одне з почесніших місць у творчій лабораторії письменника прозаїка займає “Кайдашева сім’я”, соціально-побутова повість.

Кайдашева сім’я — це модель усієї України. Іван Не¬чуй-Левицький блискуче розкрив деякі «небажані» риси нашої національної вдачі, української ментальності, які належать не тільки середині XIX ст. У цьому сенсі «Кайдашеву сім’ю» можна читати як твір, у якому надзвичайно важливим є мотив національної самокритики.

Нечуй-Левицький з великою художньою майстерністю показав життя українського села після реформи 1861 року, викривши причини непорозумінь і сварок на прикладі сім’ї Кайдашів.

З великим задоволенням присутні переглянули фільм, створений по однойменній повісті Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.