“Просвіта і освіта: два крила духовного відродження”

Просвіта – це перший сівач, що почав засівати запустілу народну ниву зерном освіти і відкрив перед народом храм культури і науки.

Товариство «Просвіта» — громадська організація, утворена 8 грудня 1868 року у Львові. Очолив іі відомий громадський діяч Анато́ль Вахня́нин — український громадсько-політичний діяч, композитор, педагог і журналіст, з метою культурного розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу.

«Просвіта» поширила діяльність на всі українські землі (найпотужніші мережі — у Галичині, на Буковині, Поділлі, Київщині, Волині, у Закарпатській Україні). Товариство відкривало бібліотеки, друкарні, книгарні, народні театри, кінотеатри, музеї, здійснювало постановку спектаклів на українську тематику, відзначення ювілеїв відомих українських діячів, визначних подій національного значення, організацію публічних читань, упорядкування українських шкіл.

1939 року, з окупацією угорськими і «совєтскими» військами українських земель, діяльність товариств на Закарпатті та в Галичині була припинена. У 1989 році розпочався етап боротьби з незалежність України. У зв’язку з цими подіями національного характеру було відновлено товариство «Просвіта».

3 жовтня в Надвірнянська районна бібліотека провела літературно- історичний екскурс «Просвіта і освіта: два крила духовного відродження», до 150-ти річчя з дня заснування культурно просвітницького товариства «Просвіта». Цей захід спільно організовано і проведено з бібліотекарями абонементу районної бібліотеки Ярославом Лазарком, Наталією Берчак та завідувачем шкільною бібліотекою ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. Любов’ю Андрійович.

З приводу цього ювілею із нашої ініціативи відбувся творчий діалог в якому брали участь учні 8-Б класу під керівництвом вчителя історії Ольги Фединяк. Присутні переглянули фільм «Просвіта: Великодній дзвін українства».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.