Курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників

Необхідність роботи по підвищенню кваліфікації працівників обумовлена постійними змінами і вимогами часу. Інноваційна діяльність і підвищення кваліфікації є взаємопов’язаними процесами, що забезпечують безперервне вдосконалення професійної майстерності.

Йдучи з вимогами сьогодення, зростання фахового рівня працівників бібліотек підтримується і заохочується. Професійна творчість, пошук нових шляхів – важливий етап в створенні нового іміджу бібліотек.
З метою підвищення кваліфікації працівники бібліотечних установ, раз у 5 років, проходять теоретичну підготовку на курсах підвищення кваліфікації, які організовуються для працівників культури Навчально-методичним центром культури і туризму Прикарпаття.

8 жовтня розпочали свою роботу обласні курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Надвірнянської ЦБС, Переріслянської, Ланчинської, Делятинської ОТГ та Яремчанської міської ради, які пройшли на базі Надвірнянської ЦБС.
Відкриття курсів та настановче заняття провела керівник курсів підвищення кваліфікації Чікалова М.М. Вона коротко окреслила напрямки роботи курсів, заняття яких складені згідно питань, котрі найбільше цікавлять сьогодні бібліотекарів: робота бібліотечних установ в умовах децентралізації, новітні послуги публічних бібліотек, бібліографічний опис та особливості впровадження універсальної десяткової класифікації, законодавство у сфері діяльності публічних бібліотек, особливості проектного бібліотечного менеджменту та ін.

З огляду на ці важливі для роботи бібліотек питання, цікавими та актуальними були лекції з першого дня занять курсів: лекція директора обласної бібліотеки для юнацтва Шаган С.Я., яка розкрила шляхи діяльності публічних бібліотек в умовах реформування і створення територіальної громади та завідувача відділом обробки ОУНБ Семен Н.В., котра детально зупинилася на особливостях впровадження універсальної десяткової класифікації. Не менш цікавою була тема лекції про бібліотечне краєзнавство у сучасному просторі, яку висвітлила завідувач відділом краєзнавчої літератури ОУНБ Хімейчук В.М.

Актуальним на сьогодні залишаються питання наповнення та збереження бібліотечних фондів, новітні послуги бібліотеки та новий формат роботи бібліотеки, тому лекції завідувача відділом університетської наукової бібліотеки Прикарпатського університету ім..Стефаника Пелипищака І.В. та старшого бібліотекаря цієї бібліотеки Романської С.Й. були важливими для слухачів курсів.
Завідувач відділом наукової бібліотеки Прикарпатського університету ім..Стефаника Бігусяк М.В. в своїй лекції розповів про використання української ділової мови при обслуговуванні відвідувачів бібліотек.
Робота з дітьми та молоддю є важливою складовою повсякденної роботи бібліотекаря, адже ця категорія читачів є найбільш активними відвідувачами бібліотек, тому лекції головного бібліотекаря відділу обслуговування обласної бібліотеки для дітей Попадюк М.В. про бібліотечні форми роботи з дітьми та завідувача відділом абонемент обласної бібліотеки для юнацтва Іванової Н.В., яка розкрила шляхи впливу бібліотеки на читацькі уподобання молоді, були цікавими і потрібними для бібліотекарів.

Слідуючи потребам і вимогам часу, бібліотекарі на сьогодні розуміють необхідність змін в підході до бібліотечного менеджменту, тому лекція професора Прикарпатського університету Г.В.Карась, в котрій була надана необхідна інформація, була вкрай корисною для змін в покращенні роботи працівників бібліотечних установ.
Сьогодні всі бібліотеки стоять на порозі реформування в зв’язку з реформою децентралізації, яка відбувається в українському суспільстві та створення об’єднаних територіальних громад. На цьому тлі лекції завідувача методичним відділом ОУНБ ім.І.Франка С.Г.Фіцик про вплив децентралізації на діяльність публічних бібліотек, нові напрямки роботи публічної бібліотеки в умовах створення ОТГ, про що розповіла в своїй лекції викладач університету ім..В.Стефанка Пристай Г.І. були дуже корисними, цікавими і актуальними.

Не менш актуальною була навчальна лекція бібліотекаря ОУНБ.ім.І.Франка Шовкопляс Х.О., яка розкрила потребу сьогодення в проектному менеджменті бібліотек, детально зупинилася на етапах проектної роботи.

Україна сьогодні перебуває в процесі активної євроінтеграції і робота бібліотек в пропагуванні європейської культури та цивілізації є важливою для сьогодення, про що зупинилася в своїй лекції викладач Прикарпатського університету ім.В.Стефаника Стефурак М.М.
В рамках проведення курсів підвищення кваліфікації працівниками Надвірняської ЦРБ була організована зустріч з письменником, членом Національної спілки письменників України Романом Киселюком та презентація його нової книги «Горлице моя гірська», що стало ще одним навчальним елементом для бібліотекарів-слухачів курсів.
Щоб жити в правовій державі, потрібно знати і дотримуватись її законів. Про законодавство в діяльності бібліотек розповів в своїй лекції заступник директора ІППО і довузівської підготовки Р.Р.Кицмен.

Слухачі курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Надвірняського та Яремчанського регіону вдячні керівнику курсів М.М. Чікаловій та викладачам курсів за підбірку важливих, цікавих та актуальних тем лекцій, про що висловилися від імені всіх бібліотечних працівників, які пройшли навчання, провідний методист Надвірнянської ЦРБ М.І.Кушнерчук та бібліотекар відділу абонемент Надвірняської ЦРБ Я.Ф.Лазорко.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.