Зустріч поколінь до Дня захисника Вітчизни

Вони пройшли Дебальцево, тримали оборону Донецького аеропорту, відчули на собі сєпарський полон, знають не зі слів, що таке бойове поранення, для когось з них це не перша війна, але переживали її як вперше, бо найгірше це втратити побратима, а вони втрачали….

“Війна це завжди страшно, а не боїться лиш дурень”…- так висловились учасники зустрічі поколіньі, котра відбулася в центральній районній бібліотеці і була присвячена Дню Захисника Вітчизни. Можливість поспілкуватися з тими, хто на собі відчув всі тяготи російсько-української війни мали студенти Надвірнянського коледжу група ІТ-21, котрі завітали в бібліотеку зі своїм викладачем Тетяною Федак.

Військовослужбовці Володимир Свідрак, Юрій Остапчук, Олег Туєшин та Віктор Герба, котрий відбув військовий полон у руках сепаратистів, розповіли про те як перебули військові будні, кожен поділився своєю фронтовою історією, згадали побратимів і побажали майбутнім захисникам бути сміливими патріотами.

Про про ідею створення та реалізацію фотопроекту “Вартові миру”, котру презентували на Майдані Шевченка до Дня Незалежності України, розповіла студентам коледжу працівник виконавчого апарату районної ради Вікторія Пицюк.

Історичний екскурс провели історики, краєзнавці Євген Луців та Іван Кметюк. Про козацьку звитягу, котра і сьогодні тече в жилах наших захисників, розповів автор книги про козаків-характерників “Святі і страшні” Євген Луців. Іван Кметюк – багаторічний дослідник історії створення та дій Української Повстанчої Армії на теренах Прикарпаття та Надвірнянщини, розповів про УПА, поділився з присутніми своїми знаннями про часи нацонально-визвольного руху під проводом УПА в нашому краю.

До сліз зворушила присутніх сценка-діалог батька і дочки у виконанні Олега Андрійовича і Анастасії Ковш та балада “Дві душі”, котру зачитала ведуча заходу завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк. Музикальну нотку вплела в загальну атмосферу стрілецька пісня у виконанні викладача Надвірняської музичної школи по класу бандура Оксани Гасько.

Депутат районної ради Сергій Штогрин подякував організаторам за проведення заходу і привітав воїнів московсько-української війни та всіх присутніх з прийдешніми національними святами, побажавши цілковитої української перемоги.

Квітами та словами вдячності привітала присутніх захисників Вітчизни від імені працівників бібліотеки директор ЦРБ Галина Волошин. Слова вдячності захисникам та щира молитва за Україну об’єднала в одному душевному пориві всіх учасників зустрічі.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.