Осінній туристичний маршрут

Сьогодні у світі є надзвичайно популярним туризм. Наш край теж має великий туристичний потенціал, який знаходиться у стадії становлення і розвитку. Бібліотеки району не стоять осторонь, одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності вважають розвиток туристичного краєзнавства.

Чималі напрацювання в цьому плані має Молодківська сільська бібліотека-філія (завідувач Галина Середюк). Кілька років в бібліотеці в окремій кімнаті функціонує музей історії села, в якому завідувач готова провести екскурсію, сформовано документні ресурси на допомогу туристичному краєзнавству, папки-накопичувачі. Практикує Галина Петрівна і проведення екскурсій по знакових об»єктах села за маршрутом, який склала.

Гарного осіннього дня ініціювала мандрівку «На стежках рідного села зустрічаються дива». Зібралось тринадцять туристів, помандрували туристичними стежками, відвідали цікаві куточки села, дізнались більше про його історію, відпочили та просто цікаво провели свій вільний час.

Пунктом збору всіх учасників маршруту була бібліотека, а першою зупинкою став музей-світлиця, який діє при бібліотеці. Тут мандрівники познайомились з історією створення села та оглянули музейні експонати; предмети побуту, ужиткові речі та стародавню вишивку.

Далі всі рушили до ботанічної пам’ятки села – «Вуйка-дуба». Так прозвали 390-річного дуба звичайного, який стоїть в центрі села та приваблює туристів. За переказами старожилів, біля нього спочивав Довбуш, а за легендою він символізує непохитність і нескореність молодківчан і є гордістю села. Пройшовши дальше, кілька метрів селом, всі оглянули оновлену символічну могилу та хрест борцям за волю України. Зупинилися і біля озера «Сербиці», так званої, славнозвісної «Молодківської соровиці», яка стала візитною карткою села. Пригадали легенду про соляне джерело, а також поділилися враженнями про кінофільм, знятий на основі цієї легенди.

Далі маршрут пролягав угору, в лісовий масив, звідки відкривалася чаруюча панорама села. Досхочу полюбувавшись осіннім прекрасним краєвидом, дітвора зупинилася перепочити у колибі (приміщення для відпочинку, зроблене в лісі власноруч односельцями), де перекусили та почитали книжку «Буду я природі другом», яку завідувач бібліотекою прихопила з собою. Набравшись сил, рушили до сірководневого джерела. Дорога виявилась складною. Доводилось спускатися вниз по крутій стежці. Та вже за 30 хвилин ходьби по гірському рельєфу, мандрівники дісталися до призначеного місця. Всі бажаючі набрали в посудину воду жовтуватого відтінку, попробували її на смак (запах тухлих яєць). Про цілющі властивості сірководневої води розповіла Галина Петрівна, а художній керівник Будинку культури Уляна Пилип’юк пригадала цікаві епізоди із кінофільму «Джерело, що загоює рани» про це джерело.

Не забули юні туристи і про “дерево-тризуб», яке знаходиться неподалік від сірководневого джерела. Це унікальне природнє диво стало для молодківчан національним оберегом, біля якого збираються односельчани, щоб набратися сили волі та духу.Зафіксувавши всі ці події на телефони та фотоапарати, учасники подорожі повертались додому змучені, зате веселі та задоволені. Туристичний маршрут пройшов вдало. Тепер мандрівники з нетерпінням чекатимуть наступних екскурсій рідним селом. Бібліотека готова провести екскурсії і для зовнішніх туристів.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.