Презентація “Перевалу”

2 листопада в залі центральної районної бібліотеки відбулася презентація чергового випуску літературно-мистецького та громадсько-політичного часопису “Перевал”. Презентували випуск головний редактор журналу, письменник Ярослав Ткачівський, очільник обласної організації НСПУ, літературний критик, есеїст Євген Баран, члени редакційної колегії поети Василь Бабій та Іван Гаврилович.

Знаково, що презентація відбулася саме в дні, коли народ України відзначає великі дати в українській історії – 100-річчя Української революції в Галичині, створення ЗУНР та Злуку ЗУНР і УНР, адже презентований випуск присвячений саме цим вікопомним подіям.

Знати та пам’ятати своє минуле – обов’язок кожного, хоча б для того, щоб можна було орієнтуватися в сьогоденні та уникнути помилок в майбутньому – основна теза вступного слова директора бібліотеки Галини Волошин. Ярослав Ткачівський, представивши членів редакційної колегії журналу “Перевал”, котрі завітали спільно з ним на презентацію, окрім загального аналізу цього випуску, зупинився на проблемах видавництва часопису, проаналізував найбільш цікаві та актуальні публікації, вміщені в номері. Євген Баран, як автор одної із передмов, зупинився на важливості нині, на п’ятий рік російсько-української війни, у суспільно-політичних змінах, в підтримці українського письменництва, що живе та співпереживає драматичним подіям українського сьогодення.

Значення часопису “Перевал” для підтримки відомих письменників та початківців пера на Прикарпатті та Україні, розвитку літературознавства, есеїстики, поширення знань з української історії високо оцінили в своїх виступах поети Іван Гаврилович та Василь Бабій. Підтримав перевалівців керівник літературної студії “Бистрінь”, поет Олександр Букатюк.

“Журнал “Перевал” творить власну історію… Бо повинні робити те, що потрібно у цей непевний час” – ця теза голови обласної організації НСПУ Євгена Барана найбільш вдало розкриває зміст і важливість літературно-мистецького та громадсько-політичного часопису.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.