Респект-зустріч

«У творчому процесі експериментує, збирає цікаві життєві історії, вишукує незнані архівні матеріали, аби потім викласти це на сторінках своїх дітей-книг» – так пишуть в інтернет-ресурсах про Марію Ткачівську.

30 листопада в центральній районній бібліотеці Марія Ткачівська вперше зустрілась із шанувальниками своєї творчості. Модератор зустрічі Марта Кушнерчук представила гостю як успішну людину в професії, літературі. Марія Ткачівська — кандидат філологічних наук., завідувач кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Закінчила з відзнакою факультет іноземних мов Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, де згодом навчалася в аспірантурі. Авторка близько 110 наукових статей та більше десятка навчальних посібників, авторка та співавторка кількох словників та монографій. В університеті викладає з 1990 року.

В літературному процесі України Марія Ткачівська як письменниця, член НСПУ з 1997 р. впевнено зайняла своє вагоме місце. У творчому доробку – більше десятка книг різних стилів і жанрів, багато з яких отримали різні нагороди. Так Марія Ткачівська -лауреатка премії імені Івана Франка (2006), премії ім. Василя Стефаника (2010), конкурсу «Коронація слова 2007» (номінація «Романи»), конкурсу «Коронація слова 2012» (номінація «Дитяча проза»), «Коронація слова 2014» (номінація «Пісенна лірика»), «Коронація слова 2015» (номінація «Кіносценарії»), лауреатка Всеукраїнської літературної премії ім. Леоніда Череватенка (2017) за роман «Я і мій Дон Жуан» та Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2018) за роман «Голос перепілки».

Спілкування було теплим, відвертим. Марія Романівна розповідала про свою творчість, книги-діти, зупинившись більше на двох останніх романах – «Я і мій Дон Жуан» та «Голос перепілки». Заінтригувала присутніх сюжетами, глибиною порушених тем. Більше уваги приділила ромагу «Голос перепілки» – про щастя і горе, перипетії людських доль, зв»язок матері і дитини, людяність і гідність, любов і прощення.

Завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька натхненно читала поезії авторки. Директор ЦБС Галина Волошин подякувала Марії Романівні за гарне спілкування, побажала подальших творчих успіхів.

Учасники зустрічі з приємністю відкрили для себе гарну людину, елегантну, інтелігентну жінку, науковця, письменницю Марію Ткачівську, придбали книги.

«Моя робота є змістом мого життя. Я дуже її люблю» – говорить Марія Ткачівська. Тож нехай робота і творчість і надалі приносить їй радість і задоволення.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.