Степан Бандера – борець за волю України

4 січня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся історичний екскурс «Степан Бандера – борець за волю України», присвячений 110- річниці від дня його народження .

Про життя і діяльність провідника ОУН, ідеолога і теоретика українського національного руху ХХ століття Степана Бандеру розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька.


Степан Бандера був феноменальним організатором, надихав українців на боротьбу, вів за собою, був до кінця відданий національній ідеї. Народився він 1 січня 1909 року в с.Старий Угринів Калуського повіту в родині греко-католицького священика. Після закінчення Стрийської гімназії навчався у Львівській Високій Політехнічній Школі. У 1929 році став членом ОУН. У червні 1932-1933 років Степан Бандера стає заступником і керівником Крайової екзекутиви і комендантом УВО.

Період революційно – визвольної діяльності за час керівництва Степана Бандери закінчився його ув’язненням в 1934 році. Звільнений з в’язниці в 1939 році. У квітні 1941 року Бандера очолив ОУН і підготував 30 червня 1941 року Акт відновлення на Західно-українських землях української державності, який проголосив Ярослав Стецько. За відмову скасувати Акт, його заарештувало Гестапо і ув’язнило у Заксенгаузені до 1944року. У 1946 році очолив провід Закордонних Частин ОУН. 15 жовтня 1959 року у Мюнхені Степана Бандеру було вбито пострілом агента КДБ Богдана Сташинського. Похований на кладовищі в Мюнхені. Він є автором праць «Перспективи української національної революції»(1958 р.).

Своїми враженнями від відвідування музею Степана Бандери в с. Старий Угринів поділився історик Богдан Зрайко. Директор ЦРБ Галина Волошин підсумувала, що такі герої, як Степан Бандера край потрібні і сьогодні в боротьбі з московським окупантом. Учасники заходу переглянули ч.4 документального фільму «Хто такий Степан Бандера?» і ознайомились з книжковою виставкою, присвяченою ювілею очільника ОУН.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.