Сергій Параджанов – великий творець українського кіно

9 січня видатному митцю ХХ ст., легендарному режисеру, творцю українського поетичного кіно Сергію Параджанову виповнилося б 95 років.

Народився в Грузії, але все життя працював на благо українського кіно. Син потомків антикварів створив власну унікальну кінематографічну мову. Сам про себе режисер говорив, що він «вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм».

Найяскравіше уявлення про Параджанова-митця дає екранізація твору М.Коцюбинського «Тіні забутих предків». Серед його видатних фільмів; «Квітка на камені», «Київські фрески», «Колір граната» та ін.. Більшості своїх фільмів, які відзначенні престижними міжнародними нагородами, він був сам автором сценаріїв. Окрім цього, Параджанов був талановитим художником, скульптором. В його художній творчості : колажі, кераміка, ляльки та ін.

У читальній залі центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Я помщуся світу любов’ю», яка присвячена 95 річниці з дня народження великого режисера та митця Сергія Параджанова.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.