100-річчя Соборності України

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз перегортав трагічні сторінки своєї історії. Однією із таких сторінок була боротьба за споконвічну мрію українців – об’єднання розрізнених частин України в одну соборну державу. І мрія поколінь українських патріотів здійснилася, коли 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві на волелюбному зібранні було урочисто проголошено Акт воз’єднання  Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну єдину соборну Українську державу. Враховуючи велике історичне та політичне значення цієї вікопомної події, якій сьогодні минає 100 років, день 22 січня проголошено Днем Соборності України. 

Відзначаючи  100-річчя Акту Злуки українських земель в одну соборну державу, в центральній районній бібліотеці відбулася година єдності “Вона – наш вибір, наша мрія, Соборна, вільна Україна!”. Учні Надвірняської ЗОШ №2 разом із своїм керівником Любов’ю Дуфенюк з цікавістю поринули в історичний екскурс, який для них провели ведучі заходу: завідувач відділом обслуговування користувачів Надія Мартинюк та бібліотекар Тетяна Ковш, а також переглянувши відеопрезентацію “Єднання заради незалежності”, яку підготовив історик Богдан Зрайко. На завершення всі присутні долучилися до дискусії “Що для тебе особисто є Соборність України” та ознайомилися з книжковою виставкою “Соборна. Вільна. Незалежна”.

Дух соборності, одвічне прагнення українців жити і працювати в єдиній Українській державі, особливо цінні і важливі сьогодні в час відстоювання цілісності нашої держави в неоголошеній війні з московсько-російським агресором на східних рубежах країни.

Акт Злуки – омріяна зоря української державності, вікопомна подія в історії України, яскравий прояв прагнення українського народу до єдності та свободи.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.