Година краєзнавства

23 січня в шкільній бібліотеці Надвірнської ЗОШ №2 для учнів старших класів проведено годину краєзнавства «Знавець рідного краю», котра присвячена 85-ій річниці з дня народження краєзнавця, відомого етнографа, історика, музеєзнавця, громадського діяча Петра Арсенича.

Народився краєзнавець 24 січня 1934 року в с.Нижній Березів Косівського району. В 1949 році Петро Арсенич став членом юнацької сітки ОУН, отримавши позивний «Заруба». Поширював підпільну літературу, націоналістичні листівки. Після закінчення Київського державного університету ім. Т.Шевченка працював у краєзнавчому музеї, викладав археологію та етнографію в Прикарпатському університеті. За виступи проти русифікації був переслідуваний до 1986 року. За вагомий внесок у розвиток національної культури отримав звання заслуженого працівника культури України, був нагороджений преміями П.Чубинського, І.Вагилевича, Марійки Підгірянки, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Є автором біля 46 книг та понад 1500 статей з історії та культури Прикарпатського краю. Видав книги: «Станиславів – столиця ЗУНР», «Прикарпаття в житті Каменяра», «Тарас Шевченко і Прикарпаття» та багато інших.

Про життя і діяльність краєзнавця  Петра Арсенича розповіла завідувач краєзнавчого відділу ЦРБ Раїса Грушецька. Лауреат премії ім.Марійки Підгірянки, бібліотекар ЦРБ Ярослав Лазорко у своєму виступі згадував про зустрічі з Петром Арсеничем, про його виставки, виступи на Міжнародних конференціях. Завідувач шкільної бібліотеки Любов Андрійович поділилась своїми незабутніми враженнями від обласного семінару шкільних бібліотекарів, на якому виступав Петро Арсенич. Бібліотекарі ознайомили учнів з книгами Петра Арсенича, які представлені на книжковій виставці «Твій син, Україно!». Раїса Грушецька також розповіла про відомого правника, родом з Надвірної, соратника Івана Франка, сина священика Корнила Мандичевського, якому в січні цього року минуло 165 років з дня народження.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.