Презентація книги Євгена Луціва «Просвіта» Надвірнянщини»

25 січня в читальній залі  центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги «Просвіта» Надвірнянщини» краєзнавця Євгена Луціва, яку він підготував до 150- річчя створення Всеукраїнського товариства «Просвіти» ім.Т.Шевченка та 110-ї річниці заснування Надвірнянської філії «Просвіти». На заході були присутні просвітяни, краєзнавці, представники влади, бібліотекарі. Про Євгена Луціва і його дев’яту книгу розповіла модератор презентації завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька. Вона наголосила, що презентація книги символічна, адже в цьому році також відзначається 125-річниця з часу заснування першої читальні в м.Надвірній, яка офіційно була відкрита в 1894 році.

Книга Євгена Луціва «Просвіта» Надвірнянщини» видана Надвірнянською друкарнею, накладом 500 примірників за фінансової підтримки голови  районної ради Івана Гурмака та голови міської ради Зіновія Андрійовича та депутатського корпусу обох рад. У книзі показано історію заснування та розвиток Надвірнянської «Просвіти» до сьогодення. Автор використав матеріали досліджень місцевих краєзнавців та публікації з газети «Народна Воля».

Автор книги – краєзнавець Євген Луців – вчитель Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова Надвірнянського історико-просвітнього товариства «Меморіал», депутат міської ради від фракції ВО «Свобода». Раїса Грушецька ознайомила присутніх з його попередніми книгами – «Причетність», «Від «пасіки» до Пасічної», «Бойове мистецтво гуцулів», «Люди з легенди» та ін.

Євген Луців підкреслив важливе значення товариства «Просвіти» у піднесенні національної свідомості українців. Власне, багато членів товариства «Просвіти поповнили ряди УСС та ОУН-УПА. Автор розповів про копітку працю над книгою та зачитав цікаві уривки з книги. Про роботу товариства «Просвіти» на сучасному етапі, залучені молоді розповів Богдан Березицький – голова районного об’єднання Надвірнянської «Просвіти». Ветеран «Просвіти» Адам Бунь пригадав, як активно працювала «Просвіта» до 1939 року. На презентації також виступили священик УГКЦ Роман Григораш, заступник голови районного об’єднання «Просвіти» Ганна Мохнач, головний редактор газети «Народна Воля Іван Гриджук, крєзнавці Ігор Андруняк, Михайло Семкіяш, Ярослав Лазорко, голова Надвірнянської філії центру туризму, краєзнавства учнівської молоді Василь Дідик, секретар міської ради Тарас Пекарський, які підкреслили суспільну значимість «Просвіти» у військово-патріотичному вихованні молоді. Директор ЦБС Галина Волошин привітала Євгена Луціва з виходом нової книги, побажала плідної праці над новими книгами, які так потрібні молодому поколінню. Присутні переглянули відеофільм про діяльність Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка та мультимедійну презентацію світлин про роботу Надвірнянської філії «Просвіта».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.