Поетично-музична година до 70-річчя Галини Турелик

11 лютого у бібліотеці Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернаті для учнів старших класів була проведена поетично-музична година «…І прийде слово, як любов для мене…», присвячена 70-річчю від дня народження відомої на Прикарпатті поетеси Галини Турелик.

Про життєвий і творчий шлях поетеси, журналістки Галини Турелик учням розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїса Грушецька. Вона ознайомила присутніх з книгами поетеси та прочитала її вірші.

Галина Турелик народилася 2 лютого 1949 року у Львові в родині службовця. Після закінчення факультету журналістики Львівського державного університету ім.І.Франка працювала в редакціях газет, довгі роки – першим заступником редактора всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного часопису «Перевал». За першу поетичну збірку «Посіяний промінь»(1970) молоду журналістку 1971 року приймають в Спілку письменників України.

Галина Турелик – автор поетичних збірок «Три зернини», «Вечірні бджоли», «Зелене багаття», «Новосілля», «Між альфою і омегою», «Монолог» , «Бурштинова ватра». В 2009 році вийшла її дев’ята книга поезій «Здвиження», переднє слово до якої написав літературний критик, голова обласної національної спілки письменників України Євген Баран. Галина Турелик є лауреатом літературних премій ім. Д.Клима, В.Стефаника, М.Ірчана, В.Свідзінського. У своїй поетичній творчості вона оспівує працю земляків-хліборобів, радість материнства, палку любов до України, рідного краю.

Ліцеїсти уважно слухали поезію Галини Турелик та читали її вірші. Учні переглянули книги з виставки, організованої до ювілею письменниці, а також мультимедійну презентацію по творчості Галини Турелик. На завершення всі разом долучилися до виконання пісень «Надивлюся на тебе», «Пісня мого краю» на слова Галини Турелик , які виконала акомпануючи на баяні Раїса Грушецька.

У військово-спортивному ліцеї навчається понад 300 учнів. Більше 100 випускників навчального закладу різних років беруть участь в АТО у складі частин і підрозділів, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України. Назавжди увійшли в історію ліцею випускники, учасники бойових дій Степан Воробець та Віктор Семчук, які загинули у боротьбі за державність України. Присутні на заході пом’янули героїв хвилиною мовчання і молитвою.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.